• sob.. cze 15th, 2024

ZZ "PRZERÓBKA"

Przerabiamy zło w dobro! Jako Związek Zawodowy "PRZERÓBKA" jesteśmy organizacją związkową utworzoną przez ludzi dla ludzi. Zajmujemy się sprawami, których nikt się nie podejmuje. Nic o Nas, bez Nas. Nikt z Nas nie wie tyle, ile wiemy razem. Dlatego bądźmy razem, organizujmy się, gdyż osobno jesteśmy słabi, a razem silniesi. Zacznij działać, kiedy inni narzekają. Organizujmy nie zorganizowanych, nie pękajmy kiedy inni się poddają. Dlatego wstąp do nas, i zacznij razem z nami walczyć o to, co powinno być nasze!

DEPUTATY WĘGLOWE MOŻNA WLICZYĆ DO PODSTAWY

Byslawluk

mar 30, 2015

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, bardzo ciekawie odpowiada w sprawie deputatów węglowych.

Można z tej odpowiedzi wywnioskować, iż emeryci którzy zostali węgla deputatowego pozbawieni lub mają go zawieszony, to mogą się zwrócić do właściwego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ze względu na miejsce zamieszkania zainteresowanego) z wnioskiem o ponowne przeliczenie podstawy wymiaru świadczenia emerytalno – rentowego.

Okazuje się bowiem, że to wszystko, co się nie otrzymuje w naturze bądź w ekwiwalencie, to można uwzględnić w podstawie wymiaru świadczenia.   

Pismo w  tej sprawie skierowane zostało do Prezesa Stowarzyszenia Nasz Wspólny Śląsk – Pana Pawła Helis, zamieszczamy poniżej.

Pismo-MPPS-odp-ws-dep-emerytalne-2015

Dodaj komentarz