GÓRNICZE POROZUMIENIE WPROWADZANE W ŻYCIE

slawluk
Odwiedzona strophna: 838
0 0

Komisja Senatu przyjęła ustalenia Górniczego Porozumienia – są urlopy dla przeróbki i wyższe odprawy dla administracji

W dniu 20 stycznia 2015 r. z ramienia OPZZ – Sławomir Łukasiewicz, czuwał nad senacką Komisją Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej oraz Komisją Gospodarki Narodowej, w sprawie przyjęcia pełnej realizacji wynegocjowanego wcześniej „Górniczego Porozumienia”.

senat-20150121-001233

Komisja kontynuowała obrady od godz. 19.00 (przerwane posiedzenie z 17 stycznia 2015 r.) W dopilnowaniu senatorów uczestniczyli również koledzy z Solidarności i Forum; Kazimierz Grajcarek i Dariusz Trzcionka.

Senatorowie z powagą zapoznali się z przygotowanymi poprawkami przez stronę rządową, które przedstawił pełnomocnik rządu ds. restrukturyzacji górnictwa – Wojciech Kowalczyk. Następnie poprawki przejął senator z PO, i maszynka do głosowania została uruchomiona. Po serii głosowań nad poprawkami opozycji i wniosku o odrzuceniu ustawy w całości, poprawki rządu zostały przyjęte.

Dla pracowników przeróbki zostały wprowadzone 3 letnie urlopy przedemerytalne, których okres zalicza się do pracy w szczególnych warunkach. Również zwiększono z 10 na 12 krotność wysokość odpraw, do których dochodzą jeszcze 3 miesięczne odprawy tzw. ekonomiczne.

Wysokość odpraw łącznie z ich podstawą obliczania została ustalona dla pracowników powierzchni i administracji taka sama jak dla pracowników przeróbki.

Prace nad ustawą górniczą można śledzić według druków, senacki nr 816, 816A druki sejmowe nr 3034, 3055 i 3055-A.

Ustawa będzie głosowana w całości już na 69 posiedzeniu Senatu RP VIII kadencji w dniu 21 stycznia 2015 r. o godz. 9.00.
Początek obrad bowiem tego posiedzenia przewiduje punkt przyjęcia ustawy o zmianie ustawy o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego w latach 2008 – 2015 oraz innych ustaw.

Kliknij i pobierz przyjęte poprawki Senatu zawarte w druk – 816a

Informacje o autorze postów

slawluk

Robię to, czego innym się robić nie chce.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Next Post

STENOGRAM Z 69. GÓRNICZEGO POSIEDZENIA SENATU RP

(Początek posiedzenia o godzinie 9 minut 01) (Posiedzeniu przewodniczą marszałek Bogdan Borusewicz oraz wicemarszałkowie Jan Wyrowiński, Maria Pańczyk-Pozdziej i Stanisław Karczewski) Marszałek Bogdan Borusewicz: Otwieram sześćdziesiąte dziewiąte posiedzenie Senatu Rzeczypospolitej Polskiej ósmej kadencji. (Marszałek trzykrotnie uderza laską marszałkowską) Na sekretarzy posiedzenia wyznaczam panią senator Annę Aksamit oraz pana senatora Marka […]