CO Z WDOWAMI ZMARŁYCH PRACOWNIKÓW I PRACOWNIKAMI CZYNNYMI, KTÓRZY UTRACILI PRAWO DO BEZPŁATNEGO WĘGLA PRZED PRZEJŚCIEM NA EMERYTURĘ LUB RENTĘ?

slawluk
Odwiedzona strophna: 844
0 0

Interpelacją nr 19029 z dnia 12 lutego br. do ministra energii w sprawie możliwości nowelizacji ustawy o świadczeniu rekompensacyjnym z tytułu utraty prawa do bezpłatnego węgla zwróciła się posłanka Beata Małecka-Libera, prosząc uprzejmie o odpowiedź na następujące pytania:

Czy Ministerstwo podejmie działania zmierzające do nowelizacji ustawy w zakresie rozszerzenia kręgu osób uprawnionych do otrzymania rekompensaty poprzez przyznanie jej także wdowom i sierotom, które pobierają renty rodzinne nie po emerytach czy rencistach, ale po zmarłych pracownikach kopalń, oraz emerytom i rencistom, którzy utracili prawo do deputatu jeszcze jako czynni pracownicy?

Czy Ministerstwo dysponuje szacunkami jak duża byłaby to grupa osób?

Jak wygląda proces realizacji ustawy, tj. w jakiej części wypłacono już rekompensaty a w jakiej ustawy nie wykonano i z jakich przyczyn?

Czy prawdą jest, o czym wspominają media, że ustawa nie jest realizowana na skutek braku środków na wypłaty?

W odpowiedzi Minister Energii odpowiedział na tak zadane pytania w sposób następujący:

W podobnym tonie ministerstwo odpowiedziało również na interpelację Pana Posła Marka Sowy z dnia 20 lutego 2018 r. nr K8INT19236 w sprawie odmowy wypłaty świadczenia rekompensacyjnego z tytułu utraty prawa do bezpłatnego węgla, przekazujęc odpowiedzi na zadane pytania. Poniżej publikujemy ich treść: 

 

 

Informacje o autorze postów

slawluk

Robię to, czego innym się robić nie chce.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Next Post

BĘDZIE SIĘ SPOROWAŁO W PGG 26 MARCA 2018 R.

Jest potwierdzenie – zapraszające, że w PGG w samo południe dojdzie do starcia sporowego z aktywnym udziałem właściwej strony sporu, czyli właścicielem, a więc ME – Ministrem Energii. Mamy oficjalne pismo w tej sprawie, które publikujemy poniżej, a które potwierdza, że resort energii poważnie traktuje zaistniały spór w PGG.  Temat spotkania, […]