Odwiedzona strophna: 744
0 0

Za portalem górniczym nettg.pl informujemy, że prof. Maciej Kaliski nie jest już dyrektorem Departamentu Górnictwa w Ministerstwie Gospodarki. Z informacji jakie ma portal górniczy nettg.pl wynika, że w czwartek (27 listopada) złożył dymisję z zajmowanego stanowiska.

Prof. Kaliski od 15 czerwca 2011 r. przez pół roku był wiceministrem gospodarki odpowiedzialnym za górnictwo. Na stanowisku zastąpił go Tomasz Tomczykiewicz. Do lutego 2013 r. pełnił także funkcję przewodniczącego rady nadzorczej Kompanii Węglowej.

Wcześniej dyrektor Departamentu Ropy i Gazu MG. Na stanowisko podsekretarza stanu w resorcie powołany został na wniosek wicepremiera i ministra gospodarki Waldemara Pawlaka. Absolwent Wydziału Wiertniczo-Naftowego Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, od 2007 r. jest profesorem tytularnym nauk technicznych.

Służby prasowe Ministerstwa Gospodarki informują, że nie wiadomo na razie, w jaki sposób zostanie wyłoniony następca dyrektora Kaliskiego. Oficjalnie na stanowisku dyrektora Departamentu Górnictwa jest obecnie wakat.

Red

 

Informacje o autorze postów

slawluk

Robię to, czego innym się robić nie chce.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

By slawluk

Robię to, czego innym się robić nie chce.