• wt.. cze 25th, 2024

ZZ "PRZERÓBKA"

Przerabiamy zło w dobro! Jako Związek Zawodowy "PRZERÓBKA" jesteśmy organizacją związkową utworzoną przez ludzi dla ludzi. Zajmujemy się sprawami, których nikt się nie podejmuje. Nic o Nas, bez Nas. Nikt z Nas nie wie tyle, ile wiemy razem. Dlatego bądźmy razem, organizujmy się, gdyż osobno jesteśmy słabi, a razem silniesi. Zacznij działać, kiedy inni narzekają. Organizujmy nie zorganizowanych, nie pękajmy kiedy inni się poddają. Dlatego wstąp do nas, i zacznij razem z nami walczyć o to, co powinno być nasze!

Kaliski podał się do dymisji

Byslawluk

gru 2, 2014

Za portalem górniczym nettg.pl informujemy, że prof. Maciej Kaliski nie jest już dyrektorem Departamentu Górnictwa w Ministerstwie Gospodarki. Z informacji jakie ma portal górniczy nettg.pl wynika, że w czwartek (27 listopada) złożył dymisję z zajmowanego stanowiska.

Prof. Kaliski od 15 czerwca 2011 r. przez pół roku był wiceministrem gospodarki odpowiedzialnym za górnictwo. Na stanowisku zastąpił go Tomasz Tomczykiewicz. Do lutego 2013 r. pełnił także funkcję przewodniczącego rady nadzorczej Kompanii Węglowej.

Wcześniej dyrektor Departamentu Ropy i Gazu MG. Na stanowisko podsekretarza stanu w resorcie powołany został na wniosek wicepremiera i ministra gospodarki Waldemara Pawlaka. Absolwent Wydziału Wiertniczo-Naftowego Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, od 2007 r. jest profesorem tytularnym nauk technicznych.

Służby prasowe Ministerstwa Gospodarki informują, że nie wiadomo na razie, w jaki sposób zostanie wyłoniony następca dyrektora Kaliskiego. Oficjalnie na stanowisku dyrektora Departamentu Górnictwa jest obecnie wakat.

Red