W SZCZYGŁOWICACH ŚMIERTELNIE NA DOLE I PRZERÓBCE

slawluk
Odwiedzona strophna: 659
0 0

W Jastrzębskiej Spółce Węglowej S.A. 26 listopada o godz. 22,15 w zakładzie przeróbczym ruchu Szczygłowice kopalni Knurów-Szczygłowice zaleziono martwego mężczyznę przy przenośniku taśmowym.Poszkodowanym okazał się 52 letni pracownik zatrudniony na stanowisku płuczkarza, który został zauważony przez pracownika rozpoczynającego pracę na kolejnej trzeciej zmianie. Nikt nie wie, jak i o której godzinie doszło do wypadku, a jego przyczyny i okoliczności ustala Okręgowy Urząd Górniczy w Gliwicach przy współpracy z Wyższym Urzędem Górniczym.

Przeprowadzono już wizję na miejscu zdarzenia. Przesłuchiwani są świadkowie. Dokładną godzinę, o której doszło do wypadku oraz obrażenia, które spowodowały zgon poszkodowanego, będzie można ustalić dopiero na podstawie sekcji zwłok – poinformowała rzeczniczka prezesa Wyższego Urzędu Górniczego Jolanta Talarczyk.

– 52-letni mieszkaniec Knurowa zajmował się prawdopodobnie czyszczeniem przenośnika. Został wciągnięty pod dolną taśmę – wyjaśniła portalowi górniczemu nettg.pl rzeczniczka Jastrzębskiej Spółki Węglowej Katarzyna Jabłońska-Bajer.

-To kolejna tragedia w górnictwie, która wydarzyła się w ZPMW przy pracy przy przenośniku taśmowym. Cechą charakterystyczną tych zdarzeń śmiertelnych jest osamotnienie w pracy na stanowisku pracy, na którym nie ma nikogo, kto mógłby pomóc poszkodowanemu. Jedną z przyczyń takiego stanu rzeczy jest brak odpowiedniego stanu zatrudnienia w ZPMW. Pojawia się zatem postulat – pytanie, kiedy wreszcie w ZPMW stanowiska pracy będą tak obłożne, aby pracownik na danym stanowisku nie pracował sam, a jak już, tak musi być, to przynajmniej niech będzie asekuracja pracownikiem zatrudnionym na sąsiednim stanowisku pracy – uważa Sławomir Łukasiewicz – przewodniczący ZZ „PRZERÓBKA”

To 29. śmiertelny wypadek w polskim górnictwie w tym roku (16. w górnictwie węgla kamiennego). To także drugi śmiertelny wypadek na terenie ruchu Szczygłowice w ciągu tygodnia. W czwartek (20 listopada) na głębokości 850 m, na podszybiu szybu I zginął 22-latek.

Cześć Ich Pamięci!

Informacje o autorze postów

slawluk

Robię to, czego innym się robić nie chce.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Next Post

Kaliski podał się do dymisji

Za portalem górniczym nettg.pl informujemy, że prof. Maciej Kaliski nie jest już dyrektorem Departamentu Górnictwa w Ministerstwie Gospodarki. Z informacji jakie ma portal górniczy nettg.pl wynika, że w czwartek (27 listopada) złożył dymisję z zajmowanego stanowiska. Prof. Kaliski od 15 czerwca 2011 r. przez pół roku był wiceministrem gospodarki odpowiedzialnym […]