Pierwsze rozmowy o sytuacji w górnictwie

slawluk
Odwiedzona strophna: 678
0 0

Premier Ewa Kopacz spotkała się 18 listopada 2014 r. z przedstawicielami central związkowych działających przy Kompanii Węglowej. Za program zmian w górnictwie będzie odpowiadał pełnomocnik ds. Górnictwa Węgla Kamiennego, górnicy otrzymają wynagrodzenia i wypłaty barbórkowe.

Szefowa rządu zadeklarowała, że ze strony rządu jest wola rozmów i determinacja by w sposób systemowy rozwiązać problemy górnictwa.

Pełnomocnik ds. naprawy sytuacji w polskim górnictwie

Premier Ewa Kopacz poinformowała przedstawicieli górników, że we wtorek Rada Ministrów powołała Pełnomocnika ds. Górnictwa Węgla Kamiennego, który przejmie wszystkie kompetencje związane z górnictwem w Ministerstwie Gospodarki, i który będzie odpowiadał za realizację planu restrukturyzacji.

Pełnomocnikiem został Wojciech Kowalczyk, dotychczasowy podsekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa.

Gwarancja wypłat

Premier Ewa Kopacz zadeklarowała, że w grudniu zostaną wypłacone zaległe pensje i świadczenia okolicznościowe z okazji górniczego święta – Barbórki.

Polska energetyka oparta na węglu

Polska energetyka opiera się na węglu. Chodzi nie tylko o surowiec, także o miejsca pracy – powiedziała premier Ewa Kopacz w Warszawie. Jak dodała, nadrzędną ideą w naprawie górnictwa powinno być bezpieczeństwo tych, którzy pracują pod ziemią.

Potrzebna jest kompleksowa naprawa polskiego górnictwa

Zdaniem premier Ewy Kopacz potrzebne są zmiany systemowe restrukturyzujące polskie górnictwo. Jak dodała, będą konieczne inwestycje. To nie będzie polegać wyłącznie na ʺdosypywaniuʺ pieniędzy. Rząd nie uchyla się jednak od tego, aby ponieść koszty restrukturyzacji – podkreśliła.

Będą kolejne spotkania

Dialog z przedstawicielami związków górniczych będzie kontynuowany. Szefowa rządu powiedziała, że wtorkowe spotkanie traktuje jako początek drogi do wypracowania wspólnej strategii naprawy polskich kopalni.

Informacje o autorze postów

slawluk

Robię to, czego innym się robić nie chce.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Next Post

W SZCZYGŁOWICACH ŚMIERTELNIE NA DOLE I PRZERÓBCE

W Jastrzębskiej Spółce Węglowej S.A. 26 listopada o godz. 22,15 w zakładzie przeróbczym ruchu Szczygłowice kopalni Knurów-Szczygłowice zaleziono martwego mężczyznę przy przenośniku taśmowym.Poszkodowanym okazał się 52 letni pracownik zatrudniony na stanowisku płuczkarza, który został zauważony przez pracownika rozpoczynającego pracę na kolejnej trzeciej zmianie. Nikt nie wie, jak i o której […]