• czw.. maj 30th, 2024

ZZ "PRZERÓBKA"

Przerabiamy zło w dobro! Jako Związek Zawodowy "PRZERÓBKA" jesteśmy organizacją związkową utworzoną przez ludzi dla ludzi. Zajmujemy się sprawami, których nikt się nie podejmuje. Nic o Nas, bez Nas. Nikt z Nas nie wie tyle, ile wiemy razem. Dlatego bądźmy razem, organizujmy się, gdyż osobno jesteśmy słabi, a razem silniesi. Zacznij działać, kiedy inni narzekają. Organizujmy nie zorganizowanych, nie pękajmy kiedy inni się poddają. Dlatego wstąp do nas, i zacznij razem z nami walczyć o to, co powinno być nasze!

LOS KWK „KRUPIŃSKI” W RĘKACH WZA JSA SA

Byslawluk

paź 11, 2016

Co było i jest oraz będzie z KWK „Krupiński”? To wszystko w odpowiedzi jaką otrzymaliśmy od Ministerstwa Energii. Wynika z niej, że losy KWK „Krupiński” jest wciąż w rękach WZA JSW S.A. Oto wymowny fragment odpowiedzi Sekretarza Stanu Grzegorza Tobiszowskiego:

„Jednocześnie pragnę przypomnieć, że decyzja dotycząca przekazania KWK „Krupiński” do SRK S.A. podjęta przez Zarząd i pozytywnie zaopiniowana przez Radę Nadzorczą musi zostać ostatecznie zaakceptowana i uchwalona przez Walne Zgromadzenie JSW S.A. i dopiero ten fakt spowoduje ostateczne rozstrzygnięcie w postaci przekazania kopalni do SRK S.A.

Do wiadomości:

Sekretariat Prezesa Rady Ministrów”.

Powyższy cytat pochodzi z pisma jakie otrzymaliśmy w dniu 11.10.2016 r. na nasze wystąpienie z dnia 19 sierpnia br. w sprawie rozpoczęcia procedury przeniesienia KWK „Krupiński” do Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A. w terminie do końca stycznia 2017 r., które w obronie kopalni „Krupiński” wysłaliśmy znacznie wcześniej niż to zrobiły tzw. reprezentatywne związki działające w JSW S.A.

Całość pisma publikujemy poniżej:

2016-10-11-141641-krupinski 2016-10-11-141701-krupinski 2016-10-11-141715-krupinski

 

Dodaj komentarz