• pt.. lip 19th, 2024

ZZ "PRZERÓBKA"

Przerabiamy zło w dobro! Jako Związek Zawodowy "PRZERÓBKA" jesteśmy organizacją związkową utworzoną przez ludzi dla ludzi. Zajmujemy się sprawami, których nikt się nie podejmuje. Nic o Nas, bez Nas. Nikt z Nas nie wie tyle, ile wiemy razem. Dlatego bądźmy razem, organizujmy się, gdyż osobno jesteśmy słabi, a razem silniesi. Zacznij działać, kiedy inni narzekają. Organizujmy nie zorganizowanych, nie pękajmy kiedy inni się poddają. Dlatego wstąp do nas, i zacznij razem z nami walczyć o to, co powinno być nasze!

#MAMY DOŚĆ I PISZEMY DO PANI MINISTER I PREMIERA

Byslawluk

wrz 20, 2018

#MamyDość, i dlatego dziś posłaliśmy nasze pismo do Pani Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – Elżbieta Rafalska.

Przedstawiamy w nim trzy żywotne sprawy pracowników zakładów przeróbki mechanicznej węgla, niezależnie od rekomendacji zgłaszanych przez Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych w ramach trwających prac nad przeglądem sytemu emerytalnego w Polsce, a dotyczącymi; wprowadzenia emerytur 35/40, nie wygaszania pomostówek, zwiększenia emerytury po zmarłym małżonku, pobierania składek od wszystkich dochodów, i powrotu do zdefiniowanego świadczenia.

Rekomendujemy w nim:

  1. Przywrócenie pracownikom przeróbki mechanicznej węgla wieku emerytalnego z tytułu pracy w szczególnych warunkach 50 lat życia dla kobiet i 55 lata dla mężczyzn po przepracowaniu w tych warunkach 20 lat pracy.

  2. Zaliczenie pracy górniczej do każdej pracy wykonywanej w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze.

  3. Jednoznacznego wyjaśnienia przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, że do prac wykonywanych bezpośrednio przy przeróbce można zaliczyć dostarczanie materiałów (surowców) lub półproduktów do stref obróbki, ich przetwarzanie ręczne lub z użyciem narzędzi, odbieranie wyrobów ze stref obróbki itp. oraz prace przy kontroli i zapewnieniu ciągłości procesu technologicznego, czyli dozoru i nadzoru węgla, jak i pracowników oddziałów technologicznych, energomaszynowych, kontroli jakości i ekspedycji w przypadku ich zgodności z przedstawioną wyżej charakterystyką.

Nasze pismo przesłaliśmy także – Prezesowi Rady Ministrów RP, Panu Mateusz Morawiecki oraz Przewodniczącemu OPZZ – Kol. Janowi Guz.

Oto jego treść:

Dodaj komentarz