MINISTERSTWO ODPOWIADA W SPRAWIE PRACY W EKSTREMALNYCH TEMPERATURACH

slawluk
Odwiedzona strophna: 660
0 0

MAMY ODPOWIEDŹ OD MINISTERSTWA RODZINY, PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ NA NASZE WYSTĄPIENIE W SPRAWIE PRACY W EKSTREMALNYCH TEMPERATURACH

Ministerstwo w swej odpowiedzi informuje nas, że kwestie związane z podwyższonymi temperaturami na stanowisku pracy zostały poddane analizie przez Centralny Instytut Ochrony Pracy – PIB, której wyniki ministerstwo przesłało nam w załączeniu.

Zarówno odpowiedź, jak i analizę CIOP publikujemy w całości. W analizie jest wskazanie na art. 145. KP, który w obecnym brzmieniu obowiązującym od 5 czerwca 2019 r. stanowi o czasie pracy w warunkach szczególnie uciążliwych:
§ 1.
Skrócenie czasu pracy poniżej norm określonych w art. 129 § 1 dla pracowników zatrudnionych w warunkach szczególnie uciążliwych lub szczególnie szkodliwych dla zdrowia może polegać na ustanowieniu przerw w pracy wliczanych do czasu pracy albo na obniżeniu tych norm, a w przypadku pracy monotonnej lub pracy w ustalonym z góry tempie polega na wprowadzeniu przerw w pracy wliczanych do czasu pracy.
§ 2.
Wykaz prac, o których mowa w § 1, ustala pracodawca po konsultacji z pracownikami lub ich przedstawicielami w trybie i na zasadach określonych w art. 237 z indeksem 11a i art. 237 z indeksem 13a oraz po zasięgnięciu opinii lekarza sprawującego profilaktyczną opiekę zdrowotną nad pracownikami.

Informacje o autorze postów

slawluk

Robię to, czego innym się robić nie chce.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Next Post

TO CI LOGOS I PATOS W PEDAGOGICE PIS I "S"

Oto fraktalność zaufania wśród dydaktyków ogólnychi metodyków oraz polityków… To, że PiS szuka poparcia przed wyborami wśród nauczycieli, to nikogo nie dziwi, bo taki jest jego logos dla patosa w ramach pedagogiki, która w tym momencie jest polityczną, polityków dydaktyką. Przy okazji Dnia Edukacji Narodowej rząd szykuje ofertę wyborczą dla […]