NIE MA ZGODY NA MANIPULACJĘ

slawluk
Odwiedzona strophna: 734
0 0

W ostatnim numerze 17, dwutygodnika „Górnik”, wydanie 1 – 15 września 2015 r. ukazał się artykuł pt. „ZZG w Polsce KWK „Murcki Staszic” rozpoczyna proces łączenia związków”, który wymaga sprostowania, gdyż zawiera zmanipulowane  i nieprawdziwe informacje o tym, jakoby do ZZG w Polsce KWK „Murcki – Staszic” z propozycją połączenia wystąpił Związek Zawodowy „PRZERÓBKA” z tej kopalni.

Otóż do żadnego połączenie związków nie doszło , a jedynie nastąpiło przejście zaledwie dwudziestu paru Członków ZZ „PRZERÓBKA” z ruchu Boże Dary (Murcki) kop.” Murcki – Staszic” w szeregi ZZG.

Powód – likwidacja ZZ „PRZERÓBKA” na Bożych Darach związana z częściową likwidacją tej kopalni ruchu Boże Dary. Niemniej jednak  w  KWK „Murcki – Staszic” w dalszym ciągu funkcjonuje ZZ „PRZERÓBKA” w Katowickim Holdingu Węglowym S.A. przy KWK „Murcki – Staszic” ruch Staszic, którego przewodniczącą jest kol. Katarzyna Komorowska.

Członkowie ZZ „PRZERÓBKA” z ruch Boże Dary z powodu likwidacji tego ruchu są przenoszeni do innych kopalń i zakładów przeróbczych działających w Katowickim Holdingu Węglowym S.A. i wstępują do Jednostek Organizacyjnych ZZ „PRZERÓBKA” działających w KHW S.A. na sąsiednich kopalniach, takich jak:  Mysłowice – Wesoła, Wujek i Wieczorek.

Również doniesieniom dwutygodnika  „Górnik” zdecydowanie sprzeciwia się pani Janina Musiał, która przywoływana jest w tym artykule, jako była przewodnicząca struktur krajowych ZZ „PRZERÓBKA”. Jej zdaniem, artykuł ukazał się bez jej zgody, a  informacje w nim zawarte rozmijają się z prawdą. 

Ponadto zupełnie przestrzelone są rewelacje, Ryszarda Ptak – przewodniczącego ZZG w Polsce w KWK „Murcki – Staszic”, insynuujące o sygnałach, że ten pierwszy krok zapoczątkuje większą falą, która obejmie nie tylko kopalnię „Murcki – Staszic” i KHW S.A., ale również inne spółki i inne organizacje związkowe.

My takich sygnałów w szeregach przewodniczących ZZ „PRZERÓBKA” nie  odnotowujemy i oczekujmy zaprzestania dalszym manipulacją ich rzekomego istnienia.

Sławomir Łukasiewicz

Informacje o autorze postów

slawluk

Robię to, czego innym się robić nie chce.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Next Post

EMERYTALNE PRZEPISY PRZERÓBKARZY