Oświadczenie w sprawie podwyżek polityków dla polityków

slawluk
Odwiedzona strophna: 594
2 1
Czas czytania:1 Minut

Oto nasze oświadczenie Związku Zawodowego Pracowników Zakładów Przeróbki Mechanicznej Węgla w Polsce „PRZERÓBKA” w sprawie skandalicznie oburzającego przyznania przez polityków dla polityków podwyżek wynagrodzeń i uposażeń, w ekspresowym tempie „tylnymi drzwiami”, politycznym fortelem w formie Rozporządzenia Prezydenta Andrzeja Dudy, a nie stosowną ustawą sejmową.

Stanowczo oświadczamy w nim, iż od zawsze jesteśmy i będziemy za uzasadnionymi i należnymi podwyżkami płac, ale nie może być tak, że tylko dla polityków, przez polityków z dnia na dzień wprowadza się podwyżki, które szybko, jakby po znajomości zaraz po podpisaniu jeszcze tego samego dnia, w ekspresowym tempie zostały opublikowane w Dzienniku Ustaw w dniu 30 lipca 2021 r. pod poz. 1394, w formie rozporządzenia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 30 lipca 2021 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowych zasad wynagradzania osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe, które błyskawicznie weszły w życie już od 1 sierpnia 2021 r.

Według analityka Rafał Mundry, najwięcej na podwyżkach zyskają marszałkowie Sejmu i Senatu – 75 proc. Wiceministrowie 60 proc., posłowie i senatorowie 52 proc. (razem z podwyżką diety). Nowy przelicznik ma obowiązywać już od 1 sierpnia.

Nasze oburzenie dodatkowo potęguje fakt, że podwyżki przyznawane są w czasie kiedy w ramach Rady Dialogu Społecznego, wciąż toczą się rozmowy w sprawie waloryzacji emerytur i rent, wysokości wzrostu wynagrodzenia minimalnego, a także wzrostu wynagrodzeń w sferze budżetowej, które rząd Mateusza Morawieckiego zapowiedział w ustawie budżetowej na rok 2022 zamrozić.

Skoro jednak Prezydent RP – Andrzej Duda mógł „tylnymi drzwiami” w formie rozporządzenia Prezydenta RP, wprowadzić podwyżki dla polityków, to również może i powinien takie podwyżki wprowadzić dla wszystkich począwszy od pracowników sfery budżetowej, pracowników różnych branż w tym górnictwa i energetyki, a także osób na śmieciówkach i samozatrudnieniu, a na waloryzacji emerytur i rent skończywszy.

Apelujemy zatem do pisania listów do Pana Prezydenta RP o przyznanie nam równie wysokich podwyżek od 1 sierpnia br. wykorzystując w tym celu formularz kontaktowy znajdujący się na oficjalnej stronie internetowej prezydenta pod adresem: https://www.prezydent.pl/kontakt/

Przy okazji pisania listów do Pana Prezydenta RP o podwyżkę, czy waloryzację emerytur i rent, to można, a nawet należy przypomnieć również Andrzejowi Dudzie, o wciąż niezrealizowanej obietnicy wyborczej z kampanii prezydenckiej z roku 2015 i 2020, a dotyczącej przedłożenia do sejmu projektu ustawy o emeryturach stażowych, do którego przedłożenia dwukrotnie się zobowiązał na piśmie w formie „Umowy programowej”. Listy do Pana Prezydenta można również wysyłać ze swej poczty elektronicznej pisząc maila na adres pocztowy: listy@prezydent.pl

Oto proponowana treść listu do Prezydenta RP:

Szanowny Panie Prezydencie RP,

Oświadczam, że od zawsze jestem i będę za uzasadnionymi i należnymi podwyżkami płac, i skoro dla polityków z dnia na dzień wprowadził Pan podwyżki, które szybko, jakby po znajomości, po podpisaniu jeszcze tego samego dnia w ekspresowym tempie się opublikowało w Dzienniku Ustaw w dniu 30 lipca 2021 r. pod poz. 1394, w formie rozporządzenia Pana Prezydenta RP z dnia 30 lipca 2021 r. uprzejmie wnoszę o przyznanie mi od 1 sierpnia 2021 r. podwyżki wynagrodzenia/świadczenia o 60% miesięczne, a także przy okazji wnoszę o zrealizowanie przez Pana wciąż niezrealizowanej obietnicy wyborczej z kampanii prezydenckiej z roku 2015 i 2020, a dotyczącej przedłożenia do sejmu obiecanego projektu ustawy o emeryturach stażowych, do którego przedłożenie dwukrotnie się Pan zobowiązał na piśmie w formie podpisanej „Umowy programowej”.

 

Red.

Informacje o autorze postów

slawluk

Robię to, czego innym się robić nie chce.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
100 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Next Post

PISZMY PETYCJE DO MARSZAŁEK SEJMU RP W SPRAWIE NIEZWŁOCZNEGO PODJĘCIA PRAC LEGISLACYJNYCH PRZEZ SEJM RP ZMIERZAJĄCYCH DO PILNEGO USTANOWIENIA EMERYTUR STAŻOWYCH 35/40.

Jak wiadomo w Sejmie RP jest wiele złożonych projektów ustaw, które zakładają wprowadzenie emerytur stażowych. Wszystkie one są tzw. półkowymi, gdyż leżą na półkach sejmowych i czekają na ich rozpatrzenie. O tym zaś, czy i kiedy będą one procedowane decyduje Marszałek Sejmu RP, który zgodnie z art. 10 Uchwała Sejmu […]