• wt.. cze 25th, 2024

ZZ "PRZERÓBKA"

Przerabiamy zło w dobro! Jako Związek Zawodowy "PRZERÓBKA" jesteśmy organizacją związkową utworzoną przez ludzi dla ludzi. Zajmujemy się sprawami, których nikt się nie podejmuje. Nic o Nas, bez Nas. Nikt z Nas nie wie tyle, ile wiemy razem. Dlatego bądźmy razem, organizujmy się, gdyż osobno jesteśmy słabi, a razem silniesi. Zacznij działać, kiedy inni narzekają. Organizujmy nie zorganizowanych, nie pękajmy kiedy inni się poddają. Dlatego wstąp do nas, i zacznij razem z nami walczyć o to, co powinno być nasze!

OTO KURIOZALNA ODPOWIEDŹ KANCELARII PREZYDENTA RP NA PETYCJĘ W SPRAWIE EMERYTUR STAŻOWYCH 35/40

Byslawluk

gru 31, 2020

Aż, trudno w to uwierzyć, w jaki niezwykły, osobliwy i dziwaczny sposób można odpowiedzieć na poważną Petycję w sprawie emerytur stażowych 35/40 złożoną przez OPZZ w dniu 29 września 2020 r. Okazuje się, że odpowiedzią na Petycję była półgodzinna wideo rozmowa z Panem Ministrem Pawłem Szrotem, która odbyła się 9 grudnia 2020 r.

Pikanterii dodaje fakt, że właśnie podczas tej wideo rozmowy  Sławomir Łukasiewicz, zwrócił uwagę przedstawicielowi prezydenta, że 29 grudnia br. upływa ostateczny termin udzielenia odpowiedzi na złożoną przez OPZZ petycję.
W odpowiedzi padło zapewnienie, że w ustawowym terminie odpowiedź zostanie udzielona. I jak widać, usiłuje się nam oraz 400 tysiącom ubezpieczonym o długoletnim stażu pracy wmówić, że odpowiedzią na petycję jest odbyta wideo rozmowa. Naszym zdaniem, to przegięcie wytrzymałości i przyzwoitości, a także ewidentne łamanie prawa. Zgodnie bowiem z art. 10 ust. 1 ustawy o petycjach z dnia 11 lipca 2014 r. petycja powinna być rozpatrzona bez zbędnej zwłoki, jednak nie później niż w terminie 3 miesięcy od dnia jej złożenia.

Zdaje się, że Prezydent RP wraz ze swoją świtą nie zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji. Nie ma najmniejszego pojęcia o wzrastającej frustracji oraz wkurzeniu pracowników o długoletnim stażu pracy, którzy oczekują spełnienia dwukrotnie złożonej przez Prezydenta RP obietnicy ustanowienia emerytur stażowych. Ich determinacja osiąga krytyczny moment, w którym podjęcie walki o swoje prawo do zasłużonej emerytury staje się obowiązkiem. Koniec bowiem starego roku i początek nowego bardzo potęguje ich wściekłość i oburzenie. Mijający rok nieuchronnie uświadamia, jak szybko upływa czas, który nie pracuje na ich korzyść. Coraz częściej mamy zgony pracowników w wieku 58 – 63 lata, które przy Covid – 19, wybija się na niespotykaną dotychczas rekordową skalę.

Dlatego pytamy Prezydenta RP, czy faktycznie z dwóch dróg, które ma do wyboru, wybiera drogę konfrontacji, zamiast wybrania drogi porozumienia i wypełnienia złożonej obietnicy i dotrzymania podpisanego słowa!?
Czy faktycznie Prezydent oficjalnie przyznaje się do okłamania społeczeństwa i pójścia z wyborcami na totalną konfrontację bez woli porozumienia się z nimi oraz chęci poszukiwania kompromisowego emerytalnego rozwiązania dla pracowników o długoletnim stażu pracy!?

To są pytania, na które oczekujemy konkretnej odpowiedzi ze strony Pana Prezydenta. Pewne jednak jest jedno, że czas ucieka, a pracownicy o długoletnim stażu pracy mają go coraz mniej i gotowi są nawet poświęcić swoje własne zdrowie, aby obiecane emerytury stażowe wywalczyć.

Poniżej odpowiedź od Kancelarii Prezydenta RP:  

 

 

Dodaj komentarz