PISZEMY DO PREZYDENTA RP I SEKRETARZA STANU MINISTERSTWA ENERGII

Red
Odwiedzona strophna: 941
0 0

W dniu 23 sierpnia 2019 r. Zarząd Krajowy ZZ „PRZERÓBKA” na swym statutowym posiedzeniu postanowił zwrócić się z pismem do Pana Prezydenta RP w sprawie emerytur stażowych oraz do Sekretarza Stanu Ministerstwa Energii w sprawie podjęcia pilnych działań na rzecz realizacji przyjętego przez Radę Ministrów RP w dniu 23 stycznia 2018 r. „Programu dla sektora górnictwa węgla kamiennego w Polsce” w zakresie ponadzakładowego układu zbiorowego i nowej ustawy górniczej mającej ograniczyć między innymi import węgla i uregulować kwestię ekwiwalentów węglowych dla obecnych i przyszłych emerytów.

Panu Prezydentowi RP, Andrzejowi Dudzie przypomnieliśmy o wciąż nie zrealizowanej deklaracji wyborczej powiązania uprawnień emerytalnych ze stażem pracy, której oczekujemy spełnienia.
Z kolei Panu Adamowi Gawędzie, Sekretarzowi Stanu w Ministerstwa Energii, przypomnieliśmy o konieczności podjęcia pilnych działań na rzecz:

– Niezwłocznego powołania, w ramach Zespołu Trójstronnego ds. Bezpieczeństwa Socjalnego Górników, Grupy ds. opracowania projektu ponadzakładowego układu zbiorowego pracy, jego prezentacji i negocjacji zakończonych zawarciem i wdrożeniem w życie ponadzakładowego układu zbiorowego pracy, zgodnie z zapisami „Programu…” na str. 87.
– Niezwłocznego opracowania i przyjęcia nowej kompleksowej ustawy o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego, która określi możliwość finansowania dodatkowych zadań
w tym sektorze.

Treść obydwu pism przedstawiamy w całości i oczekujemy na podjęcie adekwatnych działań ze strony Pana Prezydenta RP i Wiceministra Energii.

Informacje o autorze postów

Red

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Next Post

BOMBA NADGODZIN TYKAJĄCA W GÓRNICTWIE NA POZIOMIE SĄDU NAJWYŻSZEGO

Mamy prawdziwe bomby tykające w górnictwie na poziomie spraw sądowych o nadgodziny, których pierwsze wybuchy na poziomie Sądu Najwyższego są najwyższym nakazem ich rozbrojenia. Dlaczego? Ponieważ, ich skala pójdzie w miliony, a wybuch tych bomb można porównywać do zrzucenia bomby do wulkanu. Lawa roszczeń i kosztów spraw sądowych z nimi […]