• pt.. lip 19th, 2024

ZZ "PRZERÓBKA"

Przerabiamy zło w dobro! Jako Związek Zawodowy "PRZERÓBKA" jesteśmy organizacją związkową utworzoną przez ludzi dla ludzi. Zajmujemy się sprawami, których nikt się nie podejmuje. Nic o Nas, bez Nas. Nikt z Nas nie wie tyle, ile wiemy razem. Dlatego bądźmy razem, organizujmy się, gdyż osobno jesteśmy słabi, a razem silniesi. Zacznij działać, kiedy inni narzekają. Organizujmy nie zorganizowanych, nie pękajmy kiedy inni się poddają. Dlatego wstąp do nas, i zacznij razem z nami walczyć o to, co powinno być nasze!

PISZEMY O TESTY DLA ZAŁÓG GÓRNICZYCH

Byslawluk

kwi 3, 2020

Związek Zawodowy „PRZERÓBKA” wystosował w dniu 3 kwietnia 2020 r. pismo do Wicepremiera RP – Jacka Sasina, aby już dziś w trybie ekstremalnie nadzwyczajnym, zarządzić na koszt państwa przeprowadzenie testów wśród wszystkich pracowników spółek węglowych dla ich bezpieczeństwa, zdrowia i życia, a także dla skutecznego i wyprzedzającego przeciwdziałania panice oraz strachu na obecność koronawirusa SARS-Cov-2, Covid-19.

– Dostępność do testów nie tylko uspokoi samych pracowników górnictwa, ale również ich rodziny oraz bliskich. Na kopalniach bowiem nie ma zmiłuj się, pracować trzeba każdego dnia, czy to pod ziemią, czy to w zakładach przeróbki mechanicznej węgla, czy to przy wysyłce i sprzedaży węgla, a także na bramach w lampowniach i łaźniach oraz w biurach – mówi Sławomir Łukasiewicz, przewodniczący ZZ „PRZERÓBKA”.

– Górnictwo to nie zawód, to sport ekstremalny, dodaje przewodniczący ZZ „PRZERÓBKA” w LW „Bogdanka” – Jarosław Niemiec. W tych trudnych dniach zawsze pomaga wisielczy humor. Najpopularniejsze hasełka, które pojawiają się na kopalniach to dziś: „J.bać zdrowie, j.bać życie, najważniejsze wydobycie”, „Trzeba robić i wirusa przerobić”, „Wydobycie ponad życie”.

Dlatego uważamy, że pracownikom górnictwa oprócz wisielczego humoru należy zapewnić dostępność do testów na koronawirusa. Co znacząco osłabi potęgujący się stres mogący przerodzić się w przejaw paniki. Każdy zatem pracownik, a w pierwszej kolejności z objawami epidemiologicznymi, poprzez wykonanie testu będzie mieć pewność, że nie jest zarażony, a także nie stanowi zagrożenia dla swoich bliskich i otoczenia, jako bezobjawowy nosiciel koronawirusa.

Dzięki przeprowadzonym testom na obecność koronawirusa stwierdza się również obecność przeciwciał, które zwalczają koronawirusy, a tym samym uzyskać wiedzę o ewentualnym przebyciu lub przebywaniu stanu zarażenia z przebiegiem klinicznym bez objawowym, ale stanowiącym źródło zakażenia.

Poniżej treść naszego wystąpienia, które również przesłaliśmy do Premiera, Prezydenta i OPZZ.

Dodaj komentarz