POROZUMIENIE PŁACOWE W PGG S.A. ZAWARTE

slawluk
Odwiedzona strophna: 1819
0 0

W Polskiej Grupie Górniczej S.A., jak i w innych firmach, wszystkim młodym pracownikom zdaje się, że pieniądze są najważniejszą rzeczą w ich życiu, a znacznie starsi od nich pracownicy są już tego pewni.

Dlatego chwała i cześć wszystkim, którzy dziś przy tak dużej presji, potrafili w PGG S.A. sami się bardzo pozytywnie zaskoczyć, wynegocjowanym kompromisem, który jest triumfem zdrowego rozsądku, siły spokoju oraz odwagi i rozwagi nad głupotą i pazernością. Jak widać w PGG są mądrzy ludzie w najwyższym kierownictwie oraz w związkach zawodowych, którzy nie czekają na okazje, ale sami je stwarzają.

Z zawartego „Porozumienie…” wynika, że pracownicy zatrudnieni pod ziemią w wyrobiskach zyskają średnio 470 zł netto miesięcznie podwyżki, zatrudnieni pod ziemią poza wyrobiskami – średnio 440-450 zł netto, a pracownicy zakładu mechanicznej przeróbki węgla około 400 zł netto, również podwyżki otrzymają pozostali pracownicy powierzchni – średnio około 300 zł.

Na dzień jutrzejszy tj. 24 kwietnia br. strona społeczna zapowiedziała zorganizowanie masówek informacyjnych, podczas których związkowcy przedstawią w szczegółach treść zawartego „Porozumienia…”. Co oznacza, że do zapowiedzianego strajku w dniu 25 kwietnia br. – nie dojdzie. 

Mediujący między zwaśnionymi stronami mediator – Krzysztof Hus, złożył swe szczere gratulacje zarówno stronie społecznej, jak i zarządowi spółki, za rozmowy prowadzone w atmosferze dbałości o dobro PGG. 

Oto co wynegocjowano: 

 

Informacje o autorze postów

slawluk

Robię to, czego innym się robić nie chce.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Next Post

25 LAT KONFEDERACJI ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH GÓRNICTWA W POLSCE

Każda historia ma swój początek, i tak też jest z początkiem, nie tyle ideowym, ale roboczym powstawania Konfederacji Związków Zawodowych Górnictwa w Polsce, za który należy uznać rozpoczęte w Gmachu Związków Zawodowych, przy ul. Dąbrowskiego 23 w Katowicach począwszy od 6 maja w 1993 roku spotkania konsultacyjne Górniczych Central Związkowych. […]