PRZED WIGILIJNE PISMO DO PREZYDENTA RP

slawluk
Odwiedzona strophna: 456
3 1

W przededniu Wigilii 2020 roku, piszemy do Pana Prezydenta RP, kolejny raz o wciąż niezrealizowanej deklaracji wyborczej z 5 maja 2015 roku oraz 2020 roku, której spełnienie byłoby swoistym antidotum na wciąż istniejące realne zagrożenie życia osób starszych 50+ i 60+ związane z pandemią koronawirusa. Chodzi o dwukrotnie podpisane przez prezydenta obietnice powiązania uprawnień emerytalnych ze stażem pracy oraz kontynuację reformy systemu emerytalnego z uwzględnieniem interesu pracowników o najdłuższym stażu pracy.

Piszemy również do prezydenta właśnie dziś, ponieważ zgodnie z ustawą z dnia 11 lipca 2014 r. o petycjach, najpóźniej do dnia 29 grudnia br. ciąży na Panu ustawowy obowiązek udzielenia odpowiedzi na złożoną przez OPZZ w dniu 29 września br. w tej sprawie „Petycję” wraz z dołączonym do niej projektem ustawy, dotyczącym ustanowienia emerytur stażowych dla ubezpieczonych legitymujących się długoletnim okresem składkowym i nieskładkowym wynoszącym w przypadku kobiet 35 lat, a w przypadku mężczyzn 40 lat, bez względu na wiek.

Naszym zdaniem:

„Z medycznonaukowych oraz bieżących informacji wynika, że najbardziej narażoną grupą na śmierć w przypadku zarażenia się wirusem SARS-CoV-2 są osoby starsze, które dziś, gdyby mieli prawo do przejścia na emeryturę stażową, nie musieliby chodzić do pracy, a tym samym byłyby znacząco lepiej zabezpieczone przed ewentualnym zachorowaniem na Covid-19 oraz jego mutacjami, które w ich wieku mogłoby być dla nich śmiertelne. Dlatego prosimy prezydenta o potraktowanie tej sprawy, jako kwestii priorytetowej – życia i śmierci.

Nie po to bowiem jest Pan Prezydentem RP, który między innymi na tej wyborczej obietnicy został wybrany na ten urząd, aby jej nie dotrzymywać, lecz po to, aby ją w pełni zrealizować. My o niej pamiętamy, i pamiętać będziemy oraz o niej przypominać, tak długo – dopóki jej Pan w pełni nie spełni!”.

Całość naszego pisma poniżej:

Informacje o autorze postów

slawluk

Robię to, czego innym się robić nie chce.
Happy
Happy
100 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Next Post

NOWOROCZNE ŻYCZENIA 2021