• wt.. cze 25th, 2024

ZZ "PRZERÓBKA"

Przerabiamy zło w dobro! Jako Związek Zawodowy "PRZERÓBKA" jesteśmy organizacją związkową utworzoną przez ludzi dla ludzi. Zajmujemy się sprawami, których nikt się nie podejmuje. Nic o Nas, bez Nas. Nikt z Nas nie wie tyle, ile wiemy razem. Dlatego bądźmy razem, organizujmy się, gdyż osobno jesteśmy słabi, a razem silniesi. Zacznij działać, kiedy inni narzekają. Organizujmy nie zorganizowanych, nie pękajmy kiedy inni się poddają. Dlatego wstąp do nas, i zacznij razem z nami walczyć o to, co powinno być nasze!

SZYBKA ODPOWIEDŹ Z KANCELARII PREMIERA RP NA WSPÓLNE PISMO GÓRNICZYCH CENTRAL ZWIĄZKOWYCH ZRZESZONYCH W OPZZ

Byslawluk

lip 22, 2020
Zaledwie po dwóch dniach tj. 22 lipca br. na ręce koordynatora Górniczych Central Związkowych Węgla Kamiennego OPZZ – Sławomira Łukasiewicza, wpłynęła odpowiedź ze strony Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, podpisana przez Ministra Michała Dworczyka, na wspólne pismo z dnia 20 lipca br. dotyczące sytuacji w górnictwie do Premiera RP – Mateusza Morawieckiego.
 
W odpowiedzi czytamy, że zostało ono według kompetencji przekazane do Wiceprezesa Rady Ministrów i Ministra Aktywów Państwowych – Pana Jacka Sasina oraz Michała Kurtyki – Ministra Klimatu z prośbą o udzieleni odpowiedzi Górniczym Centralom OPZZ z kopią do wiadomości Premiera RP.
 
W rozdzielniku do wiadomości pismo zostało przekazane także Pani Marlenie Maląg – Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Z kolei przewodniczący ZZ „PRZERÓBKA” został poproszony o poinformowanie pozostałych sygnatariuszy wystosowanego wspólnego pisma Górniczych Central OPZZ o treści otrzymanej odpowiedzi z Kancelarii Rady Ministrów.
 
Co też zostało dokonane , a nadto otrzymaną odpowiedź, także publikujemy do wiadomości załóg górniczych i mediów.
 
Czekamy zatem na równie szybkie i rzeczowe odpowiedzi Wicepremiera – Jacka Sasina oraz Ministra Kurtyki i Pani Minister Rodziny.
 
Oto treść otrzymanego pisma:

 

Dodaj komentarz