• niedz.. kwi 14th, 2024

ZZ "PRZERÓBKA"

Przerabiamy zło w dobro! Jako Związek Zawodowy "PRZERÓBKA" jesteśmy organizacją związkową utworzoną przez ludzi dla ludzi. Zajmujemy się sprawami, których nikt się nie podejmuje. Nic o Nas, bez Nas. Nikt z Nas nie wie tyle, ile wiemy razem. Dlatego bądźmy razem, organizujmy się, gdyż osobno jesteśmy słabi, a razem silniesi. Zacznij działać, kiedy inni narzekają. Organizujmy nie zorganizowanych, nie pękajmy kiedy inni się poddają. Dlatego wstąp do nas, i zacznij razem z nami walczyć o to, co powinno być nasze!

W SRK S.A. OD STYCZNIA 2022 ROKU STAWKI W GÓRĘ Z KOLEJNYMI ROZMOWAMI W KWIETNIU ORAZ POPARCIE DLA DZIAŁAŃ W PGG S.A.

Byslawluk

sty 12, 2022

Od stycznia 2022 r. o 6 % wrosną stawki płacy zasadniczej dla wszystkich Pracowników Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A. Kolejne rozmowy zaplanowano po pierwszym kwartale br. do końca kwietnia. Zmiany wymagają zawarcia protokołu dodatkowego nr 5 do ZUZP dla Pracowników SRK S.A. Ma to nastąpić do 21 stycznia br.

SKR S.A., oprócz likwidowania obiektów pokopalnianych, rewitalizacji terenów pogórniczych oraz zagospodarowania majątku zostającego po zakładach wydobywczych, szuka rozwiązań pozwalających bezpośrednio wykorzystać przynajmniej część tego majątku w ramach programów transformacji energetyki.

Spółka jest liderem w zawiłościach likwidacyjnych kopalń. Od stycznia br. do SRK zostało przeniesionych łącznie 2 148 osób, w tym grupa 1 234 pracowników przejętych wcześniej przez JSW z innych spółek prowadzących działalność górniczą, wymienionych w umowie społecznej dotyczącej transformacji sektora górnictwa węgla kamiennego.

Red. 

Dodaj komentarz