• niedz.. kwi 14th, 2024

ZZ "PRZERÓBKA"

Przerabiamy zło w dobro! Jako Związek Zawodowy "PRZERÓBKA" jesteśmy organizacją związkową utworzoną przez ludzi dla ludzi. Zajmujemy się sprawami, których nikt się nie podejmuje. Nic o Nas, bez Nas. Nikt z Nas nie wie tyle, ile wiemy razem. Dlatego bądźmy razem, organizujmy się, gdyż osobno jesteśmy słabi, a razem silniesi. Zacznij działać, kiedy inni narzekają. Organizujmy nie zorganizowanych, nie pękajmy kiedy inni się poddają. Dlatego wstąp do nas, i zacznij razem z nami walczyć o to, co powinno być nasze!

Z CZYM PREMIER RP – EWA KOPACZ PRZYJECHAŁA DO KATOWICKIEGO HOLDINGU WĘGLOWEGO S.A.

Byslawluk

paź 23, 2015

Niespodziewanie, a raczej przedwyborczo Premier RP – Ewa Kopacz, zjawiła się w Katowickim Holdingu Węglowym S.A. (KHW), ażeby oznajmić, że 22 października br. Rada Ministrów wyraziła zgodę na przeniesienie 100% akcji KHW do jednoosobowej spółki Skarbu Państwa.

Jakiej ? Nie wiadomo. Choć z pewnością chodzi o poznańską Eneę.  Dzięki czemu w bardzo krótkim czasie KHW ma pozyskać branżowego inwestora strategicznego. W obecności premier Ewy Kopacz pełnomocnik rządu ds. restrukturyzacji górnictwa Wojciech Kowalczyk, z pewną dumą dodał, że jest to „milowy krok” w integrowaniu górnictwa z energetyką.

Czy tak faktycznie się stanie, to już niedługo się okaże. Pozostaje uzbroić się w cierpliwość. Poniżej publikujemy to z czym Ewa Kopacz przybyła do KHW i położyła na stół, aby na swój wyrafinowany sposób oświadczyć przedwyborami, że:

– Jestem przekonana, że wysiłek górników, którego dokonali wspólnie z zarządem KHW, nie poszedł na marne. Mogę dziś przyjść odważnie, tak jak w styczniu, do górników i powiedzieć im, że porozumienie, które zostało podpisane w styczniu, że słowo zostało dotrzymane. Jedno jest pewne, rok był bardzo trudny, ale dzisiaj bilans jest dodatni. Brzeszcze są nową spółką, mają inwestora. Kompania Węglowa, połączona w tej chwili z Silesią, jest Nową Kompanią Węglową. JSW bilansuje się i ma swoją płynność finansową. KHW wkrótce będzie podpisywał umowy ze swoim partnerem energetycznym – powiedziała Ewa Kopacz.

– Przyszedł chyba wreszcie spokój. Nie będziemy co roku na koniec roku wracać do tematu, skąd wziąć pieniądze na wypłaty dla górników – dodała premier, zapowiadając też, że proces restrukturyzowania górnictwa zwieńczony zostanie przyjęciem dwóch nowych ustaw: o rynku mocy (stabilizująca rynek energetyczny) oraz o inteligentnych sieciach energetycznych.

KHW_MSP_2015

KHW_MSP_2015_01

KHW_MSP_2015_02

KHW_MSP_2015_03

Dodaj komentarz