Odwiedzona strophna: 279
1 0
Czas czytania:1 Minut
Publikujemy oświadczenie Zarządu Krajowego Związku Zawodowego „PRZERÓBKA” w sprawie podpisanego przez Polski Rząd RP „Oświadczenia o globalnym przejściu węgla na czystą energię od węgla” w dniu 4 listopada 2021 r. podczas COP 26 w Glasgow w Wielkiej Brytanii”.
W oświadczeniu widzimy, że w imieniu Polski nie podpisał się pod nim Premier RP – Mateusz Morawiecki, a Anna Moskwa – Minister Klimatu i Środowiska.
W sumie powołaną niedawno minister posyłano na tzw. „głęboką wodę” na COP26, na którym pani minister się podtopiła. Anna Moskwa otrzymała bowiem tekę ministra 26 października br.
Niestety przez jej brak doświadczenia, mamy podpisanie się Polski pod wszystkimi 4 klauzami, z których 3 jest aborcyjna dla wszystkich projektów węglowych, natomiast 2, jest wymuszoną eutanazją.
Przy czym w obu przypadkach nie ma podstaw prawnych, ekonomicznych i społecznych, ani zgody na jedno i drugie. A więc mamy do czynienia z ewidentnym morderstwem górnictwa i to z premedytacją.

Słyszymy też o odwołaniu premiera, który de facto oświadczenia o odejściu Polski od węgla z 4 klauzami, osobiście nie podpisywał. Podpisała je bowiem Anna Moskwa, a nie Mateusz Morawiecki. W tej sytuacji głos o konieczności odwołania z funkcji premiera Morawieckiego jest zasadny, ale nie z powodu podpisania przez niego samego oświadczenia, lecz z powodu braku wyciągnięcia konsekwencji do Anny Moskwa – Minister Klimatu i Środowiska, która owe oświadczenie w imieniu Polski w całości podpisała. 

Tym bardziej, że Anna Moskwa mogła w części, a nie w całości podpisać „Oświadczenie…”, jak uczyniły to Węgry, bez zatwierdzenia klauzuli nr 3. Powinna także poprosić o doprecyzowanie, że w przypadku klauzuli nr 2, to z całą pewnością Polska nie jest w pierwszej, a w drugiej grupie krajów głównych gospodarek (rest of the world). Ponieważ obecnie Polska zajmuje 23. miejsce na świecie pod względem wielkości gospodarki, jak wynika z ostatnich danych Międzynarodowego Funduszu Walut  (MFW) dotyczących produktu krajowego brutto przeliczonego bieżącym kursem dolara.

Tym samym w przypadku, gdy Polska jest zaliczana do grupy głównych gospodarek świata, to sama zobowiązała się do całkowitego odejścia od węgla już w latach 30. I to bez podziału na węgiel koksowy i energetyczny. Próba tłumaczenia, że Polska jednak zadeklarowała odejście od węgla, dopiero w latach 40-tych, co ma dowodzić zgodność z „Umową Społeczną….”, wymaga zaprzeczeniu temu, iż Polska jest 23. gospodarką świata.

Oto pełna treść naszego „Oświadczenia…”:

 

 

 

Tutaj odpowiedź Ministerstwa: 

Red.

Informacje o autorze postów

slawluk

Robię to, czego innym się robić nie chce.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

By slawluk

Robię to, czego innym się robić nie chce.

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz