POSELSKI PROJEKT USTAWY EMERYTALNEJ 35/40

slawluk
Odwiedzona strophna: 1518
0 0

POSELSKI PROJEKT USTAWY EMERYTALNEJ

Klub parlamentarny Sojuszu Lewicy Demokratycznej skierował do marszałka Sejmu RP – Radosława Sikorskiego  poselski projekt ustawy wprowadzający możliwość przejścia na emeryturę bez względu na wiek po 35 latach posiadania okresów składkowych w przypadku kobiet oraz 40 latach w przypadku mężczyzn.

W uzasadnieniu do projektu ustawy czytamy między innymi, że projektowana ustawa kreuje swoistą nagrodę, jaką jest niewątpliwie większa elastyczność w określeniu momentu przejścia na emeryturę, dla tych osób, które będą miały bardzo długi staż ubezpieczeniowy – i to staż oparty na faktycznej aktywności zawodowej, bowiem pod uwagę będą brane jedynie lata składkowe.

35_40_projekt_ustawy-SLD

P35_40_projekt_ustawy-SLD

Tutaj przebieg prac w Sejmie nad projektem ustawy –  kliknij i zobacz…

Informacje o autorze postów

slawluk

Robię to, czego innym się robić nie chce.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Next Post

GWARANCJE ZATRUDNIENIA

Publikujemy poniżej bardzo ważne „Porozumienia…” w sprawie zapewnienia zatrudnienia dla pracowników kopalń, które przeszły na zasadzie zbycia do Spółki Restrukturyzacyjnej Kopalń S.A. W paragrafie 2, tych „Porozumień…” czytamy, że: „pracownicy kopalń, którzy nie skorzystają z osłon socjalnych wynikających z ustawy (…) będą mieć zapewnione zatrudnienie w kopalniach Kompanii Węglowej S.A.”  O „Porozumienia…” […]