• wt.. cze 25th, 2024

ZZ "PRZERÓBKA"

Przerabiamy zło w dobro! Jako Związek Zawodowy "PRZERÓBKA" jesteśmy organizacją związkową utworzoną przez ludzi dla ludzi. Zajmujemy się sprawami, których nikt się nie podejmuje. Nic o Nas, bez Nas. Nikt z Nas nie wie tyle, ile wiemy razem. Dlatego bądźmy razem, organizujmy się, gdyż osobno jesteśmy słabi, a razem silniesi. Zacznij działać, kiedy inni narzekają. Organizujmy nie zorganizowanych, nie pękajmy kiedy inni się poddają. Dlatego wstąp do nas, i zacznij razem z nami walczyć o to, co powinno być nasze!

POSELSKI PROJEKT USTAWY EMERYTALNEJ 35/40

Byslawluk

maj 7, 2015

POSELSKI PROJEKT USTAWY EMERYTALNEJ

Klub parlamentarny Sojuszu Lewicy Demokratycznej skierował do marszałka Sejmu RP – Radosława Sikorskiego  poselski projekt ustawy wprowadzający możliwość przejścia na emeryturę bez względu na wiek po 35 latach posiadania okresów składkowych w przypadku kobiet oraz 40 latach w przypadku mężczyzn.

W uzasadnieniu do projektu ustawy czytamy między innymi, że projektowana ustawa kreuje swoistą nagrodę, jaką jest niewątpliwie większa elastyczność w określeniu momentu przejścia na emeryturę, dla tych osób, które będą miały bardzo długi staż ubezpieczeniowy – i to staż oparty na faktycznej aktywności zawodowej, bowiem pod uwagę będą brane jedynie lata składkowe.

35_40_projekt_ustawy-SLD

P35_40_projekt_ustawy-SLD

Tutaj przebieg prac w Sejmie nad projektem ustawy –  kliknij i zobacz…

Dodaj komentarz