Odwiedzona strophna: 965
0 0

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjno – Strajkowego z dnia 25 sierpnia 2015 r. od październik rozpoczyna się pełna gotowość protestacyjno – strajkowa w górnictwie we wszystkich kopalniach.

Międzyzwiązkowy Sztab Protestacyjno-Strajkowy, który obradował w Katowicach w dniu 28 września br. ustalił, że od 1 października ogłasza gotowość protestacyjno – strajkową we wszystkich kopalniach, a także poinformował o organizacji demonstracji w obronie polskiego górnictwa.

Pierwsza odbędzie się już 5 października o godz. 14.00 przed kopalnią Brzeszcze, o kolejnych MKP-S będzie informował na bieżąco w późniejszym terminie. W akcjach protestacyjnych mają brać udział pracownicy wszystkie kopalń i zakładów związane z górnictwem. Kulminacyjny protest odbędzie się w Warszawie jeszcze przed wyborami parlamentarnymi, czyli przed 25 października. 

Strona związkowa wznawia akcję protestacyjną, gdyż ma dość władzy „kłamców” koalicji rządzącej  PO – PSL i nie kryje tego, że zrobią wszystko, ażeby partie te przegrały zbliżające się wybory. Potrzymano także wcześniejsze uzgodnienie, że nie ma mowy o jakichkolwiek rozmowach ze stroną rządową, która całkowicie jest niewiarygodna. 

Strona społeczna domaga się także rozpisania nowego przetargu na kupno kopalni Brzeszcze. 

SLAWLUK

Informacje o autorze postów

slawluk

Robię to, czego innym się robić nie chce.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

By slawluk

Robię to, czego innym się robić nie chce.

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz