• niedz.. kwi 14th, 2024

ZZ "PRZERÓBKA"

Przerabiamy zło w dobro! Jako Związek Zawodowy "PRZERÓBKA" jesteśmy organizacją związkową utworzoną przez ludzi dla ludzi. Zajmujemy się sprawami, których nikt się nie podejmuje. Nic o Nas, bez Nas. Nikt z Nas nie wie tyle, ile wiemy razem. Dlatego bądźmy razem, organizujmy się, gdyż osobno jesteśmy słabi, a razem silniesi. Zacznij działać, kiedy inni narzekają. Organizujmy nie zorganizowanych, nie pękajmy kiedy inni się poddają. Dlatego wstąp do nas, i zacznij razem z nami walczyć o to, co powinno być nasze!

AKCJE PROTESTACYJNO – STRAJKOWE

Byslawluk

wrz 28, 2015

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjno – Strajkowego z dnia 25 sierpnia 2015 r. od październik rozpoczyna się pełna gotowość protestacyjno – strajkowa w górnictwie we wszystkich kopalniach.

Międzyzwiązkowy Sztab Protestacyjno-Strajkowy, który obradował w Katowicach w dniu 28 września br. ustalił, że od 1 października ogłasza gotowość protestacyjno – strajkową we wszystkich kopalniach, a także poinformował o organizacji demonstracji w obronie polskiego górnictwa.

Pierwsza odbędzie się już 5 października o godz. 14.00 przed kopalnią Brzeszcze, o kolejnych MKP-S będzie informował na bieżąco w późniejszym terminie. W akcjach protestacyjnych mają brać udział pracownicy wszystkie kopalń i zakładów związane z górnictwem. Kulminacyjny protest odbędzie się w Warszawie jeszcze przed wyborami parlamentarnymi, czyli przed 25 października. 

Strona związkowa wznawia akcję protestacyjną, gdyż ma dość władzy „kłamców” koalicji rządzącej  PO – PSL i nie kryje tego, że zrobią wszystko, ażeby partie te przegrały zbliżające się wybory. Potrzymano także wcześniejsze uzgodnienie, że nie ma mowy o jakichkolwiek rozmowach ze stroną rządową, która całkowicie jest niewiarygodna. 

Strona społeczna domaga się także rozpisania nowego przetargu na kupno kopalni Brzeszcze. 

SLAWLUK

Dodaj komentarz