• pt.. lip 19th, 2024

ZZ "PRZERÓBKA"

Przerabiamy zło w dobro! Jako Związek Zawodowy "PRZERÓBKA" jesteśmy organizacją związkową utworzoną przez ludzi dla ludzi. Zajmujemy się sprawami, których nikt się nie podejmuje. Nic o Nas, bez Nas. Nikt z Nas nie wie tyle, ile wiemy razem. Dlatego bądźmy razem, organizujmy się, gdyż osobno jesteśmy słabi, a razem silniesi. Zacznij działać, kiedy inni narzekają. Organizujmy nie zorganizowanych, nie pękajmy kiedy inni się poddają. Dlatego wstąp do nas, i zacznij razem z nami walczyć o to, co powinno być nasze!

PARADA KŁAMCÓW I OSZUSTÓW TRWA

Byslawluk

wrz 25, 2015

I co? I nic. Nie będzie nowej Kompanii Węglowej do końca września 2015 r. Nie będzie jej nawet do końca 2015 roku. Ma powstać dopiero w I kwartale 2016 roku. Takie rewelacje padały z ust jednego z rządowej drużyny oszustów podczas spotkania w Kompanii Węglowej S.A. w dniu 24 września br. ze związkowcami, wiceministra skarbu państwa i zarazem odpowiedzialnego za górnictwo – Wojciecha Kowalczyka.

Tym samym przyznał, że porozumienie podpisane 17 stycznia 2015 r. przez górnicze związki i stronę rządową w obecności miłościwie nam panującej pani premier Kopacz, nie zostanie zrealizowane w terminie. Ba, nawet nie wiadomo, czy w ogóle zostanie zrealizowane, ale lecz gościu Kowalczyk nie chciał tego powiedzieć wprost. I jak tu nie zauważyć, że rząd PSL i PO, ujawnił kolejny raz przebłysk swej wzrastającej niekompetencji i nieudolności.

W zasadzie z kłamcami i oszustami strona związkowa już 25 sierpnia br. postanowiła nie rozmawiać, a więc, ograniczyła się do kolejnego wysłuchania obłudników i zażądała od strony rządowej pisemnych deklaracji dotyczącej tego, jak będzie funkcjonowała stara Kompania po 30 września 2015 r.?

Górnicze związki, nie chcą wiele, chcą tylko gwarancji utrzymania istniejących miejsc pracy oraz dotychczasowej płacy i świadczeń pracowniczych, bo to jest w tej chwili najważniejsze. O tym, co będzie się działo związkowcy zdecydują 28 września br. podczas poniedziałkowych obrad Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego w Katowicach.

Poniżej pełna treść związkowego komunikatu strony związkowej:

Katowice, 24 września 2015 r.

Związki Zawodowe
Kompanii Węglowej S.A.

Komunikat

Po spotkaniu z Zarządem Kompanii Węglowej S.A. i Ministrem odpowiedzialnym za górnictwo.
W dniu dzisiejszym Minister odpowiedzialny za górnictwo i Zarząd Kompanii Węglowej S.A. największego producenta węgla energetycznego w Polsce poinformował stronę społeczną, że program naprawczy zagwarantowany przez Rząd w Porozumieniu z dnia 17 stycznia 2015 r., które w obecności Pani Premier podpisała strona rządowa i przedstawiciele górniczych związków zawodowych nie zostanie zrealizowany.
Pomimo wielokrotnych zapewnień i publicznie składanych deklaracji przez ministrów Polskiego rządu tzw. Nowa Kompania Węglowa nie powstanie.
Okazuje się, że Rząd RP zmarnował dziewięć miesięcy okłamując górników i marnotrawiąc czas oraz środki finansowe na tworzenie iluzorycznych wizji, które dziś obnażone z fałszu stanowią realne zagrożenie dla bezpieczeństwa energetycznego Polski.
Skutkiem tych decyzji może być niekontrolowany proces upadłościowy wielu firm jak również wielki wybuch niezadowolenia społecznego.
Związki Zawodowe działające w Kompanii Węglowej S.A. dołożyły wszelkich starań do realizacji podpisanego 17 stycznia Porozumienia. Dziś czujemy się oszukani przez Panią Premier i jej ministrów. Rząd Polski okazał się nieudolny, niekompetentny i nie zdolny do realizacji tak ważnego projektu.
Pracownicy oczekują pisemnych deklaracji co do dalszego funkcjonowania Kompanii Węglowej S.A. ze szczególnym uwzględnieniem gwarancji miejsc pracy oraz świadczeń pracowniczych i wynagrodzeń.
Wszelkie negatywne skutki przedstawionych dziś decyzji obciążą przedstawicieli Rządu RP, który był gwarantem realizacji Programu Naprawczego Kompanii Węglowej S.A.

 

 

Dodaj komentarz