ARTUR SOBOŃ ODPOWIADA

slawluk
Odwiedzona strophna: 805
2 0

Wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń odniósł się w piśmie skierowanym do górniczych związków do spornych kwestii. – W ramach planowanego systemu, nie zajdzie okoliczność, która mogłaby narazić pracownika kopalni na wcześniejszą, niż to wynika z harmonogramu, utratę pracy, bez żadnej osłony. W każdym przypadku likwidacji dotychczasowego miejsca pracy – niezależnie od harmonogramu – pracownik będzie miał zagwarantowaną alokację lub osłonę socjalną – wskazał Artur Soboń.

 

Oto jak wygląda stanowisko Artura Sobonia, w dwóch spornych kwestiach; indeksacji kosztów wynagrodzeń oraz gwarancji zatrudnienia, których naszym zdaniem jest znacznie więcej, co też samo ministerstwo dostrzega. Przedstawiamy poniżej esencję odpowiedzi, która została zredukowana w zasadzie do 2 str. z 9 str. To co jest na czerwono, to są treści i propozycje naszym zdaniem najciekawsze z nowym ładunkiem emocjonalnym. Pierwsza dotyczy braku zgody na ustawowe gwarancje zatrudnienia, a druga propozycji zamiennej w zamian za postulowaną indeksację kosztów wynagrodzeń inflacja + 2 %, MAP proponuje owe nowe 4 pkt. Waloryzację odpraw, gwarancja z suwakiem bezpieczeństwa od alokacji do wyjścia osłonowego, oraz nowość premii za minimalizowanie otrzymywania dotacji. Również MAP, chce aby pracownik, który skorzystał z urlopu górniczego albo urlopu dla pracowników zakładu przeróbki mechanicznej węgla albo jednorazowej odprawy pieniężnej, nie będzie mógł ponownie podjąć pracy w spółkach górniczych kontrolowanych bezpośrednio lub pośrednio przez Skarb Państwa lub w spółce córce tych spółek.

 

 

 

Informacje o autorze postów

slawluk

Robię to, czego innym się robić nie chce.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Next Post

O KLIMACIE Z MIEJSCAMI PRACY I WZROSTEM GOSPODARCZYM SIĘ MILCZY...

Nie wiedzieć czemu milczy się w środowisku górniczo – energetycznym o tym, że Prezydent Andrzej Duda jest zaproszony przez Prezydenta USA – Joe Bidena, jako jeden z 40 przywódców, do udziału w szczycie w sprawie klimatu i poproszony o wystąpienie nt. łączenia polityki klimatycznej z tworzeniem miejsc pracy i wzrostem […]