• czw.. maj 30th, 2024

ZZ "PRZERÓBKA"

Przerabiamy zło w dobro! Jako Związek Zawodowy "PRZERÓBKA" jesteśmy organizacją związkową utworzoną przez ludzi dla ludzi. Zajmujemy się sprawami, których nikt się nie podejmuje. Nic o Nas, bez Nas. Nikt z Nas nie wie tyle, ile wiemy razem. Dlatego bądźmy razem, organizujmy się, gdyż osobno jesteśmy słabi, a razem silniesi. Zacznij działać, kiedy inni narzekają. Organizujmy nie zorganizowanych, nie pękajmy kiedy inni się poddają. Dlatego wstąp do nas, i zacznij razem z nami walczyć o to, co powinno być nasze!

ARTUR SOBOŃ ODPOWIADA

Byslawluk

mar 26, 2021

Wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń odniósł się w piśmie skierowanym do górniczych związków do spornych kwestii. – W ramach planowanego systemu, nie zajdzie okoliczność, która mogłaby narazić pracownika kopalni na wcześniejszą, niż to wynika z harmonogramu, utratę pracy, bez żadnej osłony. W każdym przypadku likwidacji dotychczasowego miejsca pracy – niezależnie od harmonogramu – pracownik będzie miał zagwarantowaną alokację lub osłonę socjalną – wskazał Artur Soboń.

 

Oto jak wygląda stanowisko Artura Sobonia, w dwóch spornych kwestiach; indeksacji kosztów wynagrodzeń oraz gwarancji zatrudnienia, których naszym zdaniem jest znacznie więcej, co też samo ministerstwo dostrzega. Przedstawiamy poniżej esencję odpowiedzi, która została zredukowana w zasadzie do 2 str. z 9 str. To co jest na czerwono, to są treści i propozycje naszym zdaniem najciekawsze z nowym ładunkiem emocjonalnym. Pierwsza dotyczy braku zgody na ustawowe gwarancje zatrudnienia, a druga propozycji zamiennej w zamian za postulowaną indeksację kosztów wynagrodzeń inflacja + 2 %, MAP proponuje owe nowe 4 pkt. Waloryzację odpraw, gwarancja z suwakiem bezpieczeństwa od alokacji do wyjścia osłonowego, oraz nowość premii za minimalizowanie otrzymywania dotacji. Również MAP, chce aby pracownik, który skorzystał z urlopu górniczego albo urlopu dla pracowników zakładu przeróbki mechanicznej węgla albo jednorazowej odprawy pieniężnej, nie będzie mógł ponownie podjąć pracy w spółkach górniczych kontrolowanych bezpośrednio lub pośrednio przez Skarb Państwa lub w spółce córce tych spółek.

 

 

 

Dodaj komentarz