Odwiedzona strophna: 1107
0 0

W dniu 21 czerwca 2017 r. obradowała Komisja do Spraw Energii i Skarbu Państwa w sali im. Tadeusza Mazowieckiego (nr 23, bud. G) w Sejmie RP.

Tematem posiedzenia Komisji była:

„Realizacja biznesplanu Polskiej Grupy Górniczej Sp. z o.o. od czasu jej powstania do momentu połączenia z Katowickim Holdingiem Węglowym S.A., a także biznesplanu Polskiej Grupy Górniczej Sp. z o.o. przyjętego na okres od momentu połączenia z Katowickim Holdingiem Węglowym S.A. na kolejne lata”.

Przedstawiający – Minister Energii.

Ale opozycja nie chciała, aby przedstawiającym realizację biznesplanu był minister, lecz prezesi. To zrodziło burzliwą wymianę zdań. Poszło o to jak było i jak jest.

W trakcie Komisji, była mowa o cudzie węglowym, dobrej zmianie, przeróbce mechanicznej węgla, likwidacji kopalń, i co dalej z KWK „Sośnica”?

Na poziomie czasu 20:45:59 jest wypowiedź prezesa PGG – Tomasza Rogala:

Proszę państwa. Szczegół. Przenieśliśmy na poziom zarządu PGG zgody na zakup kopalń powyżej 3,5 tys. euro.

Przykład: Urządzenie tego samego typu do mierzenia izolacyjności jedna kopalnia kupiła za 12 tys zł, a druga za 50 tys. zł. Jak chciałem poznać tego delikwenta, co kupił to urządzenie za 50 tys. zł, to nie zdążyłem, bo szybko złożył wniosek i przeszedł na emeryturę.

Warto zobaczyć, warto posłuchać, warto wiedzieć!

Informacje o autorze postów

slawluk

Robię to, czego innym się robić nie chce.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

By slawluk

Robię to, czego innym się robić nie chce.

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz