DOŚĆ APELOWANIA, CZAS NA REGULACJĘ PRAWNĄ PRACY W EKSTREMALNYCH TEMPERATURACH

Red
Odwiedzona strophna: 974
0 0

Przesłaliśmy nasze pisemne wystąpienie do Głównego Inspektora Pracy i wiadomości Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w sprawie normatywnego uregulowania skróconego czasu pracy w ekstremalnych temperaturach.

Nie może być tak, że wszyscy wiedzą, że jest problem, który narasta i będzie narastać, a wciąż nie ma odpowiedniej regulacji prawnej. Czas to zmienić!

W naszym przesłanym wystąpieniu postulujemy o:

  • Zmianę lub wydanie odpowiedniego aktu prawnego określającego kryteria i zasady skracania czasu pracy w ekstremalnych temperaturach wysokich i niskich.

  • Opracowania norm technicznych będących podstawą do skrócenia czasu pracy ze względu na  ekstremalną temperaturę środowiska pracy.

  • Zagwarantowania, że każde przerwy w pracy i skracanie czasu pracy odbywać się będzie bez  obniżenia wynagrodzenia osób zatrudnionych w ekstremalnych temperaturach.

Informacje o autorze postów

Red

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Next Post

BALCEROWICZ W ENERGETYCE NIE MOŻE SIĘ POWTÓRZYĆ!

Kiedy upominamy się o lepsze warunki płacowe w branży energetycznej, ciągle słyszymy, że musimy mocno ograniczyć nasze o oczekiwania, musimy być odpowiedzialni, nie wolno nam stawiać wygórowanych żądań, bo: „węgiel jest w niełasce”, „energetyka węglowa jest na cenzurowanym”, „grozi nam wygaszanie i zamykanie”. Owszem, zmiany klimatu, regulacje międzynarodowe w zakresie […]