• pt.. lip 19th, 2024

ZZ "PRZERÓBKA"

Przerabiamy zło w dobro! Jako Związek Zawodowy "PRZERÓBKA" jesteśmy organizacją związkową utworzoną przez ludzi dla ludzi. Zajmujemy się sprawami, których nikt się nie podejmuje. Nic o Nas, bez Nas. Nikt z Nas nie wie tyle, ile wiemy razem. Dlatego bądźmy razem, organizujmy się, gdyż osobno jesteśmy słabi, a razem silniesi. Zacznij działać, kiedy inni narzekają. Organizujmy nie zorganizowanych, nie pękajmy kiedy inni się poddają. Dlatego wstąp do nas, i zacznij razem z nami walczyć o to, co powinno być nasze!

DWA POROZUMIENIA W SPRAWIE PŁACOWEGO POGODZENIA

Byslawluk

sty 14, 2022
Dziś tj. 14 stycznia 2022 r. doszło do zawarcia dwóch porozumień w siedzibie Polskiej Grupy Górniczej S.A. pomiędzy zarządem spółki i stroną społeczną. Pierwsze dotyczące zasad wypłaty jednorazowej wypłaty, a drugie kończące spór zbiorowy wszczęty 14 grudnia ubr.
Oba niesatysfakcjonujące w pełni nikogo. Na tym bowiem polega kompromis, że nikt nie jest w pełni z jego zawarcia zadowolony. I tak też jest tym razem.

Negocjacje się nie zakończyły i trwają tak długo póki ustalenia nie zostaną w pełni zrealizowane. Zasady jednorazówki są ustalone, tylko termin wypłaty dopiero 1 marca br.

Pozostaje do zagospodarowania różnica pomiędzy 7829 zł, a 8200 zł. Jest więc mocny zaczątek do tego, aby w PGG S.A. wreszcie dokonać wzrostu stawek płacy zasadniczej i współczynników. Będących przecież od roku 2005 wciąż zamrożonych na tym samym poziomie, czyli 17 lat temu.

 

Red. 

Dodaj komentarz