• pt.. lip 19th, 2024

ZZ "PRZERÓBKA"

Przerabiamy zło w dobro! Jako Związek Zawodowy "PRZERÓBKA" jesteśmy organizacją związkową utworzoną przez ludzi dla ludzi. Zajmujemy się sprawami, których nikt się nie podejmuje. Nic o Nas, bez Nas. Nikt z Nas nie wie tyle, ile wiemy razem. Dlatego bądźmy razem, organizujmy się, gdyż osobno jesteśmy słabi, a razem silniesi. Zacznij działać, kiedy inni narzekają. Organizujmy nie zorganizowanych, nie pękajmy kiedy inni się poddają. Dlatego wstąp do nas, i zacznij razem z nami walczyć o to, co powinno być nasze!

EMERYTURY STAŻOWE I POMOSTOWE MUSZĄ BYĆ!

Byslawluk

sie 29, 2018

RAZEM Z OPZZ MÓWIMY TAK:

Każdy kto przepracował, co najmniej 35 lat, jako kobieta i 40 lat lat, jako mężczyzna musi mieć prawo do emerytury bez względu na wiek, którą sam z sumy nagromadzonych składek i kapitału sobie wypracował.

Emerytury pomostowe zaś nie mogą być emeryturami wygaszającymi, i dlatego tak długo, jak są i będą występować w środowisku pracy szczególne warunki i szczególny charakter pracy, to tak długo muszą być emerytury pomostowe.

To żadna łaska, ani zapis ustawowy ma decydować o emeryturach pomostowych, ale kryteria medyczne i warunki pracy – mówi Sławomir Łukasiewicz, przewodniczący ZZ „PRZERÓBKA” – OPZZ.

Oto wystąpienie w tej sprawie OPZZ do Pana Premiera RP i Pani Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej:

Dodaj komentarz