Odwiedzona strophna: 787
0 0

W dniu 24 sierpnia 2018 r. skierowaliśmy do Prezesa Rady Ministrów RP, Pan Mateusza Morawieckiego nasze pisemne wystąpienie, w którym  oświadczamy,  że nie możemy zrozumieć dlaczego Pełnomocnik Rządu ds. Realizacji Programu „Czyste Powietrze” – Pan Piotr Woźny, podejmuje apele i działania, które uniemożliwiają wejście w życie ustawy o monitorowaniu i kontrolowaniu jakości paliw stałych, gdyż domaga się wydłużenia okresu konsultacji nad aktami wykonawczymi do tej ustawy.

Zdaniem Sławomira Łukasiewicz, przewodniczącego ZZ „PRZERÓBKA” – pikanterii dodaje fakt, że w pracach tych brał udział sam Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów do spraw programu „Czyste Powietrze” – Piotr Woźny, a projekty rozporządzenia były konsultowane i uzgadniane z ministerstwami oraz licznymi podmiotami: przedsiębiorcami, stowarzyszeniami oraz instytucjami naukowymi. Uczestniczyli w nich m.in. przedstawiciele Polskiego Alarmu Smogowego, Rady Dialogu Społecznego, Izby Gospodarczej Sprzedawców Polskiego Węgla, Platformy Producentów Urządzeń Grzewczych na Paliwa Stałe oraz Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla. W sumie w konsultacjach uczestniczyły 103 podmioty.

Ponadto należy podkreślić, iż samo rozporządzenie w sprawie wymagań jakościowych dla paliw stałych składa się z zaledwie 4 paragrafów oraz mieści się na nie całej jednej stronie formatu A4. W naszym piśmie przypominamy Panu Premierowi, Jego słowa, które wypowiedział 12 grudnia 2016 roku w swym sejmowym expose:

„Dziś węgiel jest podstawą naszej energetyki, nie chcemy i nie możemy z niego rezygnować”.

Całość naszego wystąpienia publikujemy poniżej:

 

Informacje o autorze postów

slawluk

Robię to, czego innym się robić nie chce.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

By slawluk

Robię to, czego innym się robić nie chce.

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz