EXPOSE PREMIER RZĄDU BEATY SZYDŁO

slawluk
Odwiedzona strophna: 860
0 0

W swym wygłoszonym w dniu 18 listopada 2015 r. w Sejmie RP expose – pani Premier Beata Szydło przypomniała, że w jej rządzie powstały dwa nowe resorty – infrastruktury i budownictwa oraz energii. Omawiając zakres zadań Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, premier do priorytetów jego działalności zaliczyła program budowy mieszkań pod wynajem, budowę autostrad, dróg szybkiego ruchu, a także modernizację kolei.

Drugie z ministerstw – energii ma zająć się m.in. sprawą górnictwa. – Tą sprawą minister energii zajmie się w pierwszej kolejności. Są koncepcje rozwiązania tego trudnego problemu i w porozumieniu z pracownikami górnictwa przystąpimy do ich realizacji – mówiła Szydło.

– Ministerstwo energii, podobnie jak ministerstwo infrastruktury będzie miało znaczący udział w realizacji głównego projektu, ale chodzi przede wszystkim o zintegrowanie działań i środków zmierzających do dokonania rzeczywistego przełomu. Energetyka będzie bowiem także jednym z głównych odbiorców wielkich środków, które przeznaczymy na rozwój – podkreśliła premier.

W expose słowa klucze to:  rozwój i walka z biedą.

Gospodarka ma być kluczowym elementem 4-letniego planu na kreślonego przez rząd PiS z Beatą Szydło na czele.

„Po pierwsze rozwój, po drugiej rozwój, po trzecie rozwój” – to hasło, które ma przyświecać pracy nowego rządu. – Musimy przyspieszyć tempo wzrostu gospodarczego. Musimy wyrwać się z pułapki średniego rozwoju – zapowiedziała premier.

Przypomniała obietnice z kampanii wyborczej. Beata Szydło mówiła o podniesieniu kwoty wolnej od podatku do 8 tys. zł, 500 zł na każde dziecko w najuboższych rodzinach oraz na drugie i kolejne dziecko we wszystkich rodzinach, finansowaniu z budżetu leków dla osób od 75 roku życia, podniesieniu stawki godzinowej i obniżenie wieku emerytalnego do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn.

Informacje o autorze postów

slawluk

Robię to, czego innym się robić nie chce.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Next Post

ZAWIĄZKOWA OCENA EXPOSE - CZEKAMY NA SZCZEGÓŁY

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych z uwagą wysłuchało expose nowej premier rządu, Beaty Szydło. Nasze szczególne zainteresowanie wzbudziły kwestie dotyczące rynku pracy, polityki rodzinnej, świadczeń emerytalnych, polityki gospodarczej (w tym podatkowej) państwa oraz wynagrodzeń. Czekamy jednak na szczegóły dotyczące przedstawionych rozwiązań. Bez nich trudno ocenić program nowego rządu. Najistotniejsze dla OPZZ […]