OPZZ zgłasza na pierwszą Radę Dialogu Społecznego tematy emerytalne

slawluk
Odwiedzona strophna: 836
0 0

W ostatnich latach problem wieku emerytalnego i uprawnień do emerytury był przedmiotem wielu inicjatyw ustawodawczych w tym obywatelskiego projektu zgłoszonego przez OPZZ, zakładającego możliwość przejścia na emeryturę w zależności od stażu ubezpieczeniowego. 10 lipca 2015 r. posłowie wszystkich ugrupowań politycznych opowiedzieli się za kontynuowaniem w pracach parlamentarnych obywatelskiego projektu nowelizacji ustawy o emeryturach i rentach z FUS.

Na potrzebę obniżenia wieku emerytalnego oraz uzależnienia prawa do emerytury od stażu ubezpieczeniowego w swojej kampanii wyborczej zwracał uwagę Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej a także partie polityczne.

Przewodniczący RDS, Piotr Duda, zapowiedział, że konkretna data posiedzenia plenarnego zostanie ustalona po  powołaniu przez prezydenta nowych, rządowych członków RDS.

Jan Guz – przewodniczący OPZZ i zarazem wiceprzewodniczący RDS zgłosił przewodniczącemu temat emerytalny pierwszego posiedzenia plenarnego rady, powiadamiając o tym pozostałych jej członków.

Jeszcze nie wiadomo, kiedy odbędzie się pierwsze spotkanie – przewodniczący RDS Piotr Duda czeka na powołanie nowych członków RDS ze strony rządowej. Na posiedzenie mają zostać zaproszeni: premier i marszałkowie obu izb parlamentu.

Guz przypomniał w liście do członków RDS, że problem wieku emerytalnego i uprawnień do emerytury w ostatnich latach był przedmiotem wielu inicjatyw ustawodawczych. Obywatelski projekt zgłosiła też OPZZ; zakładał on możliwość przejścia na emeryturę w zależności od stażu ubezpieczeniowego – przypomniał szef organizacji.

Co ciekawe, również Klub PSL złożył w Sejmie projekt ustawy umożliwiający przejście na emeryturę po 40 latach stażu pracy. Jest to ten sam projekt, który ludowcy złożyli w poprzedniej kadencji. Teraz, gdy wyborcze emocje opadły, liczymy na poważną dyskusję o sprawie – argumentuje PSL.

Informacje o autorze postów

slawluk

Robię to, czego innym się robić nie chce.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Next Post

EXPOSE PREMIER RZĄDU BEATY SZYDŁO

W swym wygłoszonym w dniu 18 listopada 2015 r. w Sejmie RP expose – pani Premier Beata Szydło przypomniała, że w jej rządzie powstały dwa nowe resorty – infrastruktury i budownictwa oraz energii. Omawiając zakres zadań Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, premier do priorytetów jego działalności zaliczyła program budowy mieszkań pod […]