• niedz.. kwi 14th, 2024

ZZ "PRZERÓBKA"

Przerabiamy zło w dobro! Jako Związek Zawodowy "PRZERÓBKA" jesteśmy organizacją związkową utworzoną przez ludzi dla ludzi. Zajmujemy się sprawami, których nikt się nie podejmuje. Nic o Nas, bez Nas. Nikt z Nas nie wie tyle, ile wiemy razem. Dlatego bądźmy razem, organizujmy się, gdyż osobno jesteśmy słabi, a razem silniesi. Zacznij działać, kiedy inni narzekają. Organizujmy nie zorganizowanych, nie pękajmy kiedy inni się poddają. Dlatego wstąp do nas, i zacznij razem z nami walczyć o to, co powinno być nasze!

OPZZ zgłasza na pierwszą Radę Dialogu Społecznego tematy emerytalne

Byslawluk

lis 16, 2015

W ostatnich latach problem wieku emerytalnego i uprawnień do emerytury był przedmiotem wielu inicjatyw ustawodawczych w tym obywatelskiego projektu zgłoszonego przez OPZZ, zakładającego możliwość przejścia na emeryturę w zależności od stażu ubezpieczeniowego. 10 lipca 2015 r. posłowie wszystkich ugrupowań politycznych opowiedzieli się za kontynuowaniem w pracach parlamentarnych obywatelskiego projektu nowelizacji ustawy o emeryturach i rentach z FUS.

Na potrzebę obniżenia wieku emerytalnego oraz uzależnienia prawa do emerytury od stażu ubezpieczeniowego w swojej kampanii wyborczej zwracał uwagę Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej a także partie polityczne.

Przewodniczący RDS, Piotr Duda, zapowiedział, że konkretna data posiedzenia plenarnego zostanie ustalona po  powołaniu przez prezydenta nowych, rządowych członków RDS.

Jan Guz – przewodniczący OPZZ i zarazem wiceprzewodniczący RDS zgłosił przewodniczącemu temat emerytalny pierwszego posiedzenia plenarnego rady, powiadamiając o tym pozostałych jej członków.

Jeszcze nie wiadomo, kiedy odbędzie się pierwsze spotkanie – przewodniczący RDS Piotr Duda czeka na powołanie nowych członków RDS ze strony rządowej. Na posiedzenie mają zostać zaproszeni: premier i marszałkowie obu izb parlamentu.

Guz przypomniał w liście do członków RDS, że problem wieku emerytalnego i uprawnień do emerytury w ostatnich latach był przedmiotem wielu inicjatyw ustawodawczych. Obywatelski projekt zgłosiła też OPZZ; zakładał on możliwość przejścia na emeryturę w zależności od stażu ubezpieczeniowego – przypomniał szef organizacji.

Co ciekawe, również Klub PSL złożył w Sejmie projekt ustawy umożliwiający przejście na emeryturę po 40 latach stażu pracy. Jest to ten sam projekt, który ludowcy złożyli w poprzedniej kadencji. Teraz, gdy wyborcze emocje opadły, liczymy na poważną dyskusję o sprawie – argumentuje PSL.

Dodaj komentarz