JEST POROZUMIENIE W PGG S.A.

slawluk
Odwiedzona strophna: 806
1 0

Porozumienie ma obowiązywać już od miesiąca maja, a więc 14 i 15 maja oraz 22 i 29 maja będą dniami przestojowymi, a czyli za wyjątkiem drugiego tygodnia maja w każdym tygodniu dniami przestojowym mają być piątki. Przy czym mogą być w zależności od potrzeb i danej specyfiki poszczególnych zakładów ustalone inne dni np. środy.

W przeliczeniu na godziny, to wymiar tygodniowego czasu pracy dla pracowników zatrudnionych pod ziemią będzie wynosił 30 godzin, a dla pozostałych pracowników 32 godziny tygodniowo.

Zasada jest taka, że jak ktoś będzie pracował w dzień ustalony wolny, to musi zgodnie z obniżonym wymiarem czasu pracy mieć na przykład w kolejnym tygodniu 2 dniówki wolne bezpłatne. Innymi słowy wymiar czasu pracy jest skrócony o 20%, czyli do 80% i tym samym zmniejszy miesięczna wysokość wynagrodzenia dla pracownika o jeden dzień przestojowy bezpłatny, czyli do 80 procent.

I co ważne do 10 czerwca br. ma być przedstawiona program dalszego funkcjonowania PGG S.A. do końca 2020 r. W realiach politycznych może to oznaczać, że również do 10 czerwca br. zostaną przeprowadzone wybory, gdyż wszystkie plany likwidacji poszczególnych kopalń są najwyraźniej objęte ciszą wyborczą.
– Porozumienie ze związkami zawodowymi pozwoli zrealizować pełny trzypunktowy pakiet działań osłonowych proponowany przez zarząd w połowie kwietnia. Osiągnięta zgoda daje nam możliwość skorzystania w maju ze wsparcia rządowego w ramach tarczy antykryzysowej – skomentował po podpisaniu porozumienia Tomasz Rogala, prezes PGG.

„Potrzebę obniżenia wymiaru czasu pracy w PGG S.A. uzasadniono w dokumencie spadkiem obrotów gospodarczych, który wystąpił w spółce w następstwie epidemii COVID-19. Na podstawie art. 15g ust. 11 ustawy z 2 marca 2020 r. o COVID-19 spółka będzie mogła zawnioskować o ponad 70 mln zł miesięcznie dofinansowania do wynagrodzeń z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Efekt ekonomiczny całego pakietu osłonowego w PGG S.A. szacowany jest na 195 mln zł miesięcznie” – zaznaczono w komunikacie spółki.

 

OTO TREŚĆ CAŁEGO POROZUMIENIA WRAZ Z ZAŁĄCZNIKAMI:

Informacje o autorze postów

slawluk

Robię to, czego innym się robić nie chce.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Next Post

NIE DAJMY SIĘ ZWARIOWAĆ - ŚLĄSK NIE MOŻE BYĆ DRUGĄ LOMBARDIĄ, A KORONAWIRUS NIE MOŻE ZABIĆ KOPALŃ

10 maja, to była iście czarna niedziela. Z twittera dowiadywaliśmy się o wstrzymaniu wydobycia w KWK Bobrek – Piekary i KWK Pniówek. Wszystko po to, jak czytamy przynajmniej w komunikacie Węglokoksu S.A.: – W trosce o zdrowie i życie górników, ich rodzin oraz mieszkańców podjęliśmy decyzję o czasowym wstrzymaniu pracy […]