• sob.. cze 15th, 2024

ZZ "PRZERÓBKA"

Przerabiamy zło w dobro! Jako Związek Zawodowy "PRZERÓBKA" jesteśmy organizacją związkową utworzoną przez ludzi dla ludzi. Zajmujemy się sprawami, których nikt się nie podejmuje. Nic o Nas, bez Nas. Nikt z Nas nie wie tyle, ile wiemy razem. Dlatego bądźmy razem, organizujmy się, gdyż osobno jesteśmy słabi, a razem silniesi. Zacznij działać, kiedy inni narzekają. Organizujmy nie zorganizowanych, nie pękajmy kiedy inni się poddają. Dlatego wstąp do nas, i zacznij razem z nami walczyć o to, co powinno być nasze!

GÓRNICTWO UMIERA NA NASZYCH OCZACH

Byslawluk

maj 7, 2020

Kolejny raz piszemy do Jarosława Kaczyńskiego, co górnictwo umiera na naszych oczach. W naszym zdajemy sobie sprawę, że być może w ferworze wielkiej polityki znowu mógł umknąć, fakt jak górnictwo na naszych oczach umiera i to nie z powodu koronawirusa, ani braku koniunktury, polityki klimatycznej itd., ale z powodu braku należytego nadzoru właścicielskiego nad nim oraz złym zarządzaniu. Po tym, jak zlikwidowane zostało Ministerstwo Energii i nadzór właścicielski nad górnictwem objęło nowe ministerstwo aktywów państwowych, to z dnia na dzień jest coraz gorzej.

W naszym piśmie podkreślamy, że:

„Dziś jednak najważniejszym tematem dla nas jest, aby niezwłocznie podjęte zostały działania dla ratowania Polskiego górnictwa. Nie będziemy Panu wymieniać, co i jak powinno lub nie powinno w górnictwie funkcjonować, ale prosimy Pana tylko o jedno. Niech Pan w końcu zwoła osobiście w trybie pilnym Trójstronny Zespół ds. Bezpieczeństwa Socjalnego Górników i weźmie w nim osobisty udział, a nawet obejmie przewodnictwo, ponieważ Ci którzy są do tego upoważnieni tego nie robią. Trójstronny Zespół jest po to powołany, aby rozwiązywać górnicze problemy, których z dnia na dzień wciąż przybywa we wszystkich spółkach węglowych i firmach okołogórniczych”.

Kończąc nasze wystąpienie, obiecaliśmy, że:

„będziemy w maskach i rękawiczkach, ale jak będzie trzeba to przyjedziemy do Warszawy bez maseczek, gdyż nie mamy zamiaru patrzeć, jak na naszych oczach górnictwo umiera”.

PEŁNA TREŚĆ NASZEGO PISMO PONIŻEJ:

 

Dodaj komentarz