Odwiedzona strophna: 761
1 0

Kolejny raz piszemy do Jarosława Kaczyńskiego, co górnictwo umiera na naszych oczach. W naszym zdajemy sobie sprawę, że być może w ferworze wielkiej polityki znowu mógł umknąć, fakt jak górnictwo na naszych oczach umiera i to nie z powodu koronawirusa, ani braku koniunktury, polityki klimatycznej itd., ale z powodu braku należytego nadzoru właścicielskiego nad nim oraz złym zarządzaniu. Po tym, jak zlikwidowane zostało Ministerstwo Energii i nadzór właścicielski nad górnictwem objęło nowe ministerstwo aktywów państwowych, to z dnia na dzień jest coraz gorzej.

W naszym piśmie podkreślamy, że:

„Dziś jednak najważniejszym tematem dla nas jest, aby niezwłocznie podjęte zostały działania dla ratowania Polskiego górnictwa. Nie będziemy Panu wymieniać, co i jak powinno lub nie powinno w górnictwie funkcjonować, ale prosimy Pana tylko o jedno. Niech Pan w końcu zwoła osobiście w trybie pilnym Trójstronny Zespół ds. Bezpieczeństwa Socjalnego Górników i weźmie w nim osobisty udział, a nawet obejmie przewodnictwo, ponieważ Ci którzy są do tego upoważnieni tego nie robią. Trójstronny Zespół jest po to powołany, aby rozwiązywać górnicze problemy, których z dnia na dzień wciąż przybywa we wszystkich spółkach węglowych i firmach okołogórniczych”.

Kończąc nasze wystąpienie, obiecaliśmy, że:

„będziemy w maskach i rękawiczkach, ale jak będzie trzeba to przyjedziemy do Warszawy bez maseczek, gdyż nie mamy zamiaru patrzeć, jak na naszych oczach górnictwo umiera”.

PEŁNA TREŚĆ NASZEGO PISMO PONIŻEJ:

 

Informacje o autorze postów

slawluk

Robię to, czego innym się robić nie chce.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

By slawluk

Robię to, czego innym się robić nie chce.

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz