• wt.. cze 25th, 2024

ZZ "PRZERÓBKA"

Przerabiamy zło w dobro! Jako Związek Zawodowy "PRZERÓBKA" jesteśmy organizacją związkową utworzoną przez ludzi dla ludzi. Zajmujemy się sprawami, których nikt się nie podejmuje. Nic o Nas, bez Nas. Nikt z Nas nie wie tyle, ile wiemy razem. Dlatego bądźmy razem, organizujmy się, gdyż osobno jesteśmy słabi, a razem silniesi. Zacznij działać, kiedy inni narzekają. Organizujmy nie zorganizowanych, nie pękajmy kiedy inni się poddają. Dlatego wstąp do nas, i zacznij razem z nami walczyć o to, co powinno być nasze!

NASZE DZIAŁANIA I AKCJE UPOMINANIA SIĘ O EMERYTURY STAŻOWE PRZYNOSZĄ EFEKTY

Byslawluk

maj 5, 2020

Z pewną nadzieją przyjęliśmy fakt, że nasze działania i akcje upominania się o emerytury stażowe przynoszą częściowe efekty. Co prawda nie są one, takie jak byśmy sobie i wszystkim życzyli, ale przynajmniej takie, że ani „Solidarność”, ani Prezydent się nie wycofali z ustanowienia emerytur stażowych. Wpisując to zobowiązanie w nowej „Umowy programowej” podpisanej przez Prezydenta RP i przewodniczącego NSZZ „Solidarność” – 5 maja 2020 r., w której jest punkt o emeryturach stażowych zapisany w formie deklaracji Prezydenta:

„- kontynuację reformy systemu emerytalnego, z uwzględnieniem interesu pracowników o najdłuższym stażu pracy oraz przy zachowaniu prawa do emerytury w ustawowo określonym wieku nie później niż 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn”.

Mamy, więc w nowej umowie uwzględnienie „interesu pracowników o najdłuższym stażu pracy”, a więc rozumiemy, że mają być ustanowione emerytury stażowe. Czekamy wciąż w działaniu na konkretny projekt ustawy w tej sprawie oraz jego uchwalenie i wejście w życie.

Bardzo zatem dziękuję wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w nasze dotychczasowe działania i akcje w tym aktualnie prowadzoną akcję:

„Upominamy się o obietnicę ustanowienia emerytur stażowych przez Prezydenta RP – Andrzeja Dudy”.

Równocześnie gorąco zachęcam każdego do jej kontunuowania i zachęcania innych do włączenia się w nią, gdyż w dalszym ciągu musimy naciskać na Prezydenta, aby zrealizował swe zobowiązanie.

Wystarczy tylko każdego dnia posłać jednego maila z wzorcowym pismem przygotowanym w tym celu do wykorzystania na zasadzie kopij-wklej lub załącznika na adres malowy listy@prezydent.pl czy też skorzystać z formularza kontaktowego: https://www.prezydent.pl/kontakt/

Szczególnie teraz w dobie kryzysu zdrowotnego i nadchodzącego kryzysu ekonomicznego w Polsce, dlatego uważamy, że:

EMERYTURY STAŻOWE SĄ NAJLEPSZYM ANTIDOTUM NA KORONAWIRUSA W POLSCE DLA OSÓB Z DŁUGOLTNIM STAŻEM PRACY.

LINK DO NASZEJ AKCJI PONIŻEJ:
https://www.przerobka.pl/akcja-upominamy-sie-o-obietnice-u…/

Natomiast z racji podpisania nowej „Umowy…”, to pewnej modyfikacji uległ wzór pisma do Prezydenta RP w sprawie upomnienia się o obietnicę ustanowienia emerytur stażowych. Nowy wzór został zaktualizowany o zapis o uwzględnieniu interesu pracowników o najdłuższym stażu pracy.

Oto pełną treść nowej „Umowy programowej”:

 

Dodaj komentarz