• wt.. cze 25th, 2024

ZZ "PRZERÓBKA"

Przerabiamy zło w dobro! Jako Związek Zawodowy "PRZERÓBKA" jesteśmy organizacją związkową utworzoną przez ludzi dla ludzi. Zajmujemy się sprawami, których nikt się nie podejmuje. Nic o Nas, bez Nas. Nikt z Nas nie wie tyle, ile wiemy razem. Dlatego bądźmy razem, organizujmy się, gdyż osobno jesteśmy słabi, a razem silniesi. Zacznij działać, kiedy inni narzekają. Organizujmy nie zorganizowanych, nie pękajmy kiedy inni się poddają. Dlatego wstąp do nas, i zacznij razem z nami walczyć o to, co powinno być nasze!

KOMPROMIS W BOGDANCE

Byslawluk

sty 27, 2022

W czwartek (27 stycznia) przedstawiciele reprezentatywnych związków zawodowych z LW Bogdanka podpisali z zarządem spółki porozumienie płacowe. Wraz z początkiem roku stawki zaszeregowania wzrosną o 10 proc., a tym samym średnie miesięczne wynagrodzenie w spółce wzrośnie do 9892,44 zł brutto.

Porozumienie płacowe zakładające m.in. 10 proc. wzrost stawek zaszeregowania związkowcy z LW Bogdanka wynegocjowali już pod koniec grudnia minionego roku. Problem jednak polegał na tym, że ostatecznie zaakceptowali je przedstawiciele trzech reprezentatywnych związków zawodowych – Związku Zawodowego Górników w Polsce, NSZZ „Solidarność” i ZZ „Kadra”. Wtedy na podpisanie porozumienia nie zgodzili się jednak przedstawiciele czwartej reprezentatywnej centrali związkowej w LW Bogdanka – ZZ „Przeróbka”. Związkowcy z „Przeróbki” początkowo obstawali przy wyższych 15 proc. podwyżkach, a także chcieli, aby dodatki do dniówek nie były aż tak zróżnicowane pomiędzy różnymi grupami pracowników.

 

 

Red.

Dodaj komentarz