• sob.. cze 15th, 2024

ZZ "PRZERÓBKA"

Przerabiamy zło w dobro! Jako Związek Zawodowy "PRZERÓBKA" jesteśmy organizacją związkową utworzoną przez ludzi dla ludzi. Zajmujemy się sprawami, których nikt się nie podejmuje. Nic o Nas, bez Nas. Nikt z Nas nie wie tyle, ile wiemy razem. Dlatego bądźmy razem, organizujmy się, gdyż osobno jesteśmy słabi, a razem silniesi. Zacznij działać, kiedy inni narzekają. Organizujmy nie zorganizowanych, nie pękajmy kiedy inni się poddają. Dlatego wstąp do nas, i zacznij razem z nami walczyć o to, co powinno być nasze!

W JSW S.A. OD STYCZNIA 2022 R. – STAWKI PŁAC O 10% W GÓRĘ, WZROST POSIŁKU PROFILAKTYCZNEGO Z 21 NA 30 ZŁ, A PO PÓŁROCZU, ANALIZA I JEDNORAZÓWKA

Byslawluk

sty 28, 2022

W  dniu 28.01.2022 r. zawarte zostało i podpisane „Porozumienie  dotyczące realizacji polityki płacowej płac w 2022 r. w JSW S.A.”.
W porozumieniu ustalono wzrost stawek płac zasadniczych o 10%, licząc od 1 stycznia 2022 r.

Jednocześnie podniesiono kwotę posiłków profilaktycznych z 21zł do 30zł. W latach następnych wartość posiłków będzie ustalana w oparciu o średnie wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw ogłaszane przez prezesa GUS na poziomie 0,5%.

Ponadto w porozumieniu zdecydowano, że po 6 miesiącach analizując sytuacje finansową spółki strony podejmą negocjacje w sprawie wypłaty jednorazowej nagrody.

W bieżącym raporcie nr 4/2022 JSW S.A. czytamy:
„Zgodnie z zawartym Porozumieniem od stycznia 2022 roku fundusz wynagrodzeń zostanie zwiększony o 10 % i będzie związany ze wzrostem stawek płac zasadniczych oraz wzrostem wartości posiłków profilaktycznych dla pracowników Spółki.
Wzrost funduszu wynagrodzeń w 2022 roku wyniesie ok. 250 mln zł.
Zawarte przez JSW Porozumienie wyczerpuje żądania Strony społecznej w zakresie dotyczącym wzrostu płac w 2022 roku.
Powyższa informacja została uznana za istotną ze względu na znaczący udział kosztów pracy w ogólnych kosztach funkcjonowania Spółki”.
Porozumienie W JSW S.A. PUBLIKUJEMY PONIŻEJ👇👇👇
Porozumienie-Płacowe-2022-JSW
Red.

Dodaj komentarz