• wt.. cze 25th, 2024

ZZ "PRZERÓBKA"

Przerabiamy zło w dobro! Jako Związek Zawodowy "PRZERÓBKA" jesteśmy organizacją związkową utworzoną przez ludzi dla ludzi. Zajmujemy się sprawami, których nikt się nie podejmuje. Nic o Nas, bez Nas. Nikt z Nas nie wie tyle, ile wiemy razem. Dlatego bądźmy razem, organizujmy się, gdyż osobno jesteśmy słabi, a razem silniesi. Zacznij działać, kiedy inni narzekają. Organizujmy nie zorganizowanych, nie pękajmy kiedy inni się poddają. Dlatego wstąp do nas, i zacznij razem z nami walczyć o to, co powinno być nasze!

Komunikat ze spotkania Zarządu PGG S.A. oraz strony społecznej z dnia 4.08.2020 r.

Byslawluk

sie 4, 2020

4 sierpnia 2020 r. w siedzibie Polskiej Grupy Górniczej S.A. ponad dwie godziny trwało pierwsze spotkanie zespołu, który ma przygotować program naprawczy polskiego górnictwa, w tym dla Polskiej Grupy Górniczej. Kolejne posiedzenie zespołu ma się odbyć 11 sierpnia w Warszawie.

Dla nas kluczowe jest to, że we wtorek, 11 sierpnia, dojdzie do spotkania głównego zespołu w Warszawie. Ustalono, że mają być prowadzone prace zespołów roboczych ds. sprzedaży węgla, produkcji, organizacji pracy i spraw pracowniczych, finansowania.  Najpierw musi się spotkać zespół główny i ustalić, czy i kiedy energetyka wreszcie odbierze zakontraktowany węgiel oraz za niego zapłaci, jakie ma być zapotrzebowanie w Polsce na węgiel, i jaki będzie okres funkcjonowania górnictwa w Polsce – powiedział nam po spotkaniu Ryszard Jędyk – przewodniczący ZOK ZZ „Przeróbka” PGG S.A. 

We wtorek strony spotkały się w Katowicach ponownie, by uzgodnić organizacyjne szczegóły prac. Resort aktywów reprezentował wiceminister Maciej Małecki.

– Ustaliliśmy, że początek prac głównego zespołu, zajmującego się sektorem górnictwa węgla kamiennego oraz zmianami w tym sektorze i jego otoczeniu, odbędzie się w przyszły wtorek (11 sierpnia – red.) o godzinie 11 w Ministerstwie Aktywów Państwowych. Temu zespołowi będzie przewodniczył wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin – poinformował po rozmowach wiceszef MAP.

Dodaj komentarz