Komunikat ze spotkania Zarządu PGG S.A. oraz strony społecznej z dnia 4.08.2020 r.

slawluk
Odwiedzona strophna: 875
1 0

4 sierpnia 2020 r. w siedzibie Polskiej Grupy Górniczej S.A. ponad dwie godziny trwało pierwsze spotkanie zespołu, który ma przygotować program naprawczy polskiego górnictwa, w tym dla Polskiej Grupy Górniczej. Kolejne posiedzenie zespołu ma się odbyć 11 sierpnia w Warszawie.

Dla nas kluczowe jest to, że we wtorek, 11 sierpnia, dojdzie do spotkania głównego zespołu w Warszawie. Ustalono, że mają być prowadzone prace zespołów roboczych ds. sprzedaży węgla, produkcji, organizacji pracy i spraw pracowniczych, finansowania.  Najpierw musi się spotkać zespół główny i ustalić, czy i kiedy energetyka wreszcie odbierze zakontraktowany węgiel oraz za niego zapłaci, jakie ma być zapotrzebowanie w Polsce na węgiel, i jaki będzie okres funkcjonowania górnictwa w Polsce – powiedział nam po spotkaniu Ryszard Jędyk – przewodniczący ZOK ZZ „Przeróbka” PGG S.A. 

We wtorek strony spotkały się w Katowicach ponownie, by uzgodnić organizacyjne szczegóły prac. Resort aktywów reprezentował wiceminister Maciej Małecki.

– Ustaliliśmy, że początek prac głównego zespołu, zajmującego się sektorem górnictwa węgla kamiennego oraz zmianami w tym sektorze i jego otoczeniu, odbędzie się w przyszły wtorek (11 sierpnia – red.) o godzinie 11 w Ministerstwie Aktywów Państwowych. Temu zespołowi będzie przewodniczył wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin – poinformował po rozmowach wiceszef MAP.

Informacje o autorze postów

slawluk

Robię to, czego innym się robić nie chce.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Next Post

HYBRYDOWY ZESPÓŁ TESTEM NA WOLĘ DIALOGU

Jeszcze w ubiegłym tygodniu, pismem z dnia 6 sierpnia 2020 r. Wicepremier RP – Jacek Sasin zapraszał wszystkie działające w górnictwie węgla kamiennego związki zawodowe z udziałem po dwóch, a nawet 8 – przedstawicieli z jednej organizacji, jak w przypadku NSZZ „Solidarność”.  Łącznie 37 – związkowców, 2 – przedstawicieli pracodawców […]