• wt.. cze 25th, 2024

ZZ "PRZERÓBKA"

Przerabiamy zło w dobro! Jako Związek Zawodowy "PRZERÓBKA" jesteśmy organizacją związkową utworzoną przez ludzi dla ludzi. Zajmujemy się sprawami, których nikt się nie podejmuje. Nic o Nas, bez Nas. Nikt z Nas nie wie tyle, ile wiemy razem. Dlatego bądźmy razem, organizujmy się, gdyż osobno jesteśmy słabi, a razem silniesi. Zacznij działać, kiedy inni narzekają. Organizujmy nie zorganizowanych, nie pękajmy kiedy inni się poddają. Dlatego wstąp do nas, i zacznij razem z nami walczyć o to, co powinno być nasze!

HYBRYDOWY ZESPÓŁ TESTEM NA WOLĘ DIALOGU

Byslawluk

sie 10, 2020

Jeszcze w ubiegłym tygodniu, pismem z dnia 6 sierpnia 2020 r. Wicepremier RP – Jacek Sasin zapraszał wszystkie działające w górnictwie węgla kamiennego związki zawodowe z udziałem po dwóch, a nawet 8 – przedstawicieli z jednej organizacji, jak w przypadku NSZZ „Solidarność”.  Łącznie 37 – związkowców, 2 – przedstawicieli pracodawców oraz 2 – przedstawicieli  instytutów naukowo – badawczych, a także 6 – parlamentarzystów i 4 – ministrów z wicepremierem – Jackiem Sasinem na czele. Łącznie nie licząc asystentów oraz obsługi byłoby 51 – osób.

Treść całego zaproszenia wraz z jego agendą i rozdzielnikiem publikujemy poniżej:

Niestety nagle w dniu 10 sierpnia br. Pan Wicepremier RP – Jacek Sasin zmienił zdanie i postanowił ograniczyć liczbę uczestników spotkania strony związkowej do 12 przedstawicieli oraz zerując liczbę parlamentarzystów do zera, całkowicie tym samym zmieniając formułę zaproszenia. Zapewniając przy tym, że zastosowane ograniczenia wynikają jedynie z troski o względy epidemiologiczne i zdrowotne, a intencją Pana Premiera jest potrzeba prowadzenia szerokiego dialogu ze wszystkimi partnerami.

Treść zmienionego zaproszenia publikujemy poniżej: 

W odpowiedzi na tak postawioną sprawę, Górnicze Centrale OPZZ postanowiły wystosować wspólne pismo do Wicepremiera RP – Jacka Sasina, które również przesłali do wiadomości Premiera RP – Mateusza Morawieckiego oraz Prezesa PiS – Jarosława Kaczyńskiego. W swym piśmie ZZ „Przeróbka”, ZZ Ratowników Górniczych, ZZ Maszynistów Wyciągowych, a ZZ Jedność napisali:

„W nawiązaniu do Pana pisma wyrażającego nieskrywaną troskę o względy epidemiologiczne i zdrowotne przy zachowaniu potrzeby szerokiego dialogu ze wszystkimi partnerami społecznymi, my niżej podpisani zwracamy się do Pana Premiera z inicjatywą przyjęcia hybrydowej formuły jutrzejszego spotkania, polegającej na zaproszeniu do wzięcia w nim udziału wszystkich wcześniej zaproszonych osób w formie on-line, a nie uczestniczących w tym spotkaniu w realu fizycznie”.

Pełną treść wspólnego pisma zamieszczamy poniżej: 

Dodaj komentarz