HYBRYDOWY ZESPÓŁ TESTEM NA WOLĘ DIALOGU

slawluk
Odwiedzona strophna: 4490
1 0

Jeszcze w ubiegłym tygodniu, pismem z dnia 6 sierpnia 2020 r. Wicepremier RP – Jacek Sasin zapraszał wszystkie działające w górnictwie węgla kamiennego związki zawodowe z udziałem po dwóch, a nawet 8 – przedstawicieli z jednej organizacji, jak w przypadku NSZZ „Solidarność”.  Łącznie 37 – związkowców, 2 – przedstawicieli pracodawców oraz 2 – przedstawicieli  instytutów naukowo – badawczych, a także 6 – parlamentarzystów i 4 – ministrów z wicepremierem – Jackiem Sasinem na czele. Łącznie nie licząc asystentów oraz obsługi byłoby 51 – osób.

Treść całego zaproszenia wraz z jego agendą i rozdzielnikiem publikujemy poniżej:

Niestety nagle w dniu 10 sierpnia br. Pan Wicepremier RP – Jacek Sasin zmienił zdanie i postanowił ograniczyć liczbę uczestników spotkania strony związkowej do 12 przedstawicieli oraz zerując liczbę parlamentarzystów do zera, całkowicie tym samym zmieniając formułę zaproszenia. Zapewniając przy tym, że zastosowane ograniczenia wynikają jedynie z troski o względy epidemiologiczne i zdrowotne, a intencją Pana Premiera jest potrzeba prowadzenia szerokiego dialogu ze wszystkimi partnerami.

Treść zmienionego zaproszenia publikujemy poniżej: 

W odpowiedzi na tak postawioną sprawę, Górnicze Centrale OPZZ postanowiły wystosować wspólne pismo do Wicepremiera RP – Jacka Sasina, które również przesłali do wiadomości Premiera RP – Mateusza Morawieckiego oraz Prezesa PiS – Jarosława Kaczyńskiego. W swym piśmie ZZ „Przeróbka”, ZZ Ratowników Górniczych, ZZ Maszynistów Wyciągowych, a ZZ Jedność napisali:

„W nawiązaniu do Pana pisma wyrażającego nieskrywaną troskę o względy epidemiologiczne i zdrowotne przy zachowaniu potrzeby szerokiego dialogu ze wszystkimi partnerami społecznymi, my niżej podpisani zwracamy się do Pana Premiera z inicjatywą przyjęcia hybrydowej formuły jutrzejszego spotkania, polegającej na zaproszeniu do wzięcia w nim udziału wszystkich wcześniej zaproszonych osób w formie on-line, a nie uczestniczących w tym spotkaniu w realu fizycznie”.

Pełną treść wspólnego pisma zamieszczamy poniżej: 

Informacje o autorze postów

slawluk

Robię to, czego innym się robić nie chce.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Next Post

W TRAKCIE I PO GÓRNICZYM SPOTKANIU 11 SIERPNIA 2020 ROKU

Obecnie górnictwo i energetyka stoją przed wyzwaniem w ramach pandemii koronawirusa, aby jak najszybszego uruchomienia produkcji energii z węgla w taki sposób, aby możliwy był powrót do poziomu sprzed pandemii – zarówno jeśli chodzi o wolumen odbioru węgla z kopalń, jak i produkcji energii w blokach węglowych. Od tego, jakie […]