• wt.. cze 25th, 2024

ZZ "PRZERÓBKA"

Przerabiamy zło w dobro! Jako Związek Zawodowy "PRZERÓBKA" jesteśmy organizacją związkową utworzoną przez ludzi dla ludzi. Zajmujemy się sprawami, których nikt się nie podejmuje. Nic o Nas, bez Nas. Nikt z Nas nie wie tyle, ile wiemy razem. Dlatego bądźmy razem, organizujmy się, gdyż osobno jesteśmy słabi, a razem silniesi. Zacznij działać, kiedy inni narzekają. Organizujmy nie zorganizowanych, nie pękajmy kiedy inni się poddają. Dlatego wstąp do nas, i zacznij razem z nami walczyć o to, co powinno być nasze!

MAMY SZYBKĄ ODPOWIEDŹ OD KANCELARII RADY MINSTRÓW W SPRAWIE NASZEGO WYSTĄPIENIA DOTYCZĄCEGO IMPORTU WĘGLA DO POLSKI

Byslawluk

lut 7, 2020

Przypomnijmy o co pytaliśmy Pana Premiera RP w naszym wystąpieniu w dniu 3 lutego 2020 r.:

Czy prawdą jest, że obecnie w Polsce jest spalany węgiel Rosyjski w Polskim opakowaniu, i gdzie?

Czy prawdą jest, że spółki Skarbu Państwa lub spółki od nich zależne sprowadzały i sprowadzają ten węgiel nadal?

Czy prawdą jest, że Polski rząd afirmuje taką sytuację, w której ogromne ilości węgla zalegają na zwałach w Polsce, a jednocześnie importuje się węgiel, m.in. z Rosji, uznając taką sytuację za zgodną z polską racją stanu?

Czy prawdą jest, że panuje zmowa milczenia w tej sprawie i chowania jej pod dywan w obawie na retorsje ze strony Rosji?

OTO ODPOWIEDŹ:

Przed tą odpowiedzią otrzymaliśmy też wcześniejszą od wiceministra Adama Gawędę, który uwzględniając ustalenia z ostatniego posiedzenia Zespołu Trójstronnego ds. Bezpieczeństwa Socjalnego Górników poinformował, że spółki Skarbu Państwa lub spółki, w których Skarb Państwa posiada udziały, sprowadzały w 2019 r. węgiel do Polski.
Ze względu na ograniczenia wynikające z obowiązków informacyjnych spółek giełdowych, a także dotyczące przepisów o statystyce publicznej, informacje o imporcie węgla mogą być udostępniane wyłącznie w zagregowanej formie.
Łączna ilość węgla zaimportowanego do Polski w 2019 r. przez spółki Skarbu Państwa lub spółki, w których Skarb Państwa posiada udziały wyniosła 4,04 mln ton.

Oto pismo:

JEST TEŻ ZAPEWNIENIE WICEPREMIERA O NIESPROWADZANIU WĘGLA DO POLSKI PRZEZ SPÓŁKI SKARBU PAŃSTWA

– Mogę zadeklarować, że spółki Skarbu Państwa nie będą więcej sprowadzać węgla z zagranicy – powiedział Sasin w radiu RMF FM.

Wskazał, że ze spółek Skarbu Państwa węgiel importowały PGE i Węglokoks.

– Jeśli chodzi o PGE, zawarte umowy jeszcze zmuszają do przyjęcia pewnej ilości. W tym roku te dostawy zostały zamrożone. Chcemy przede wszystkim opierać się na polskim węglu – powiedział wicepremier.

Tutaj link do rozmowy: https://v-nocdn.iplsc.com/-/0009T974CM88GNYT-V1.mp4

Dodaj komentarz