MAMY WSTĘPNĄ ODPOWIEDŹ NA NASZ DEZYDERAT DOTYCZĄCY „POLSKIEGO ŁADU”

slawluk
Odwiedzona strophna: 323
3 0
Czas czytania:1 Minut

Od Kancelarii Prezesa Rady Ministrów otrzymaliśmy wstępną odpowiedź na nasz dezyderat dotyczący „Polskiego Ładu”, która informuje nas, że został on przekazany do:
– Pan Jarosław Gowin, Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Rozwoju, Pracy i Technologii
– Pan Jacek Sasin, Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Aktywów Państwowych
– Pan Tadeusz Kościński, Minister Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej
– Pan Michał Kurtyka, Minister Klimatu i Środowiska
– Pani Marlena Maląg, Minister Rodziny i Polityki Społecznej

Czekamy teraz na konkretne ustosunkowanie się poszczególnych ministerstw do zgłoszonych przez nas spraw, w ramach których oczekujemy:
1. Przedstawienia realnych i wykonalnych oraz zwymiarowanych celów w zakresie sprawiedliwej transformacji energetycznej związanej z kreowaną polityką klimatyczną, w której walczyć się będzie z emisją gazów cieplarnianych w tym z CO2, a nie z węglem i gazem oraz innymi konwencjonalnymi źródłami energii.
2. Deklaracji, że transformacja energetyczna nie będzie przykrywką dla importu pozornie taniej energii pozyskiwanej z krajów, w których nie obowiązują żadne standardy ochrony praw pracowniczych, gdzie praca wykonywana jest w warunkach urągających ludzkiej godności, lecz tak będzie prowadzona, aby maksymalnie chronić konkurencyjność polskiego przemysłu i Polaków, przed ubóstwem energetycznym
i wykluczeniem cywilizacyjnym.3. Uzależnienia redukcji wydobycia od zastąpienia węgla wyłącznie czystymi źródłami energii pochodzenia krajowego przy równoczesnym zabezpieczeniu posiadanych złóż węgla, aby można było w każdej chwili do nich w łatwy sposób uzyskać dostęp
dla zapewnienia bezpieczeństwa i suwerenności energetycznej kraju.
4. Tworzenia z wyprzedzeniem stabilnych miejsc pracy o porównywalnym standardzie za każde zlikwidowane miejsce pracy w górnictwie lub energetyce, czy to na zasadzie tworzenia nowych miejsc pracy, czy to adaptacji istniejących w formie dopłacania
do nich w ramach aktywizacji rynku pracy i przedsiębiorczości.
5. Zaliczenia do pracy górniczej oraz do pracy w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze wszystkich okresów niezdolności do pracy, okresów zasadniczej służby wojskowej oraz dni honorowego oddawania krwi i osocza.
6. Przywrócenia pracownikom zakładów przeróbki mechanicznej węgla prawa do przechodzenia na wcześniejszą emeryturę w wieku 50 lat kobieta i 55 lat mężczyzna z tytułu pracy w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze.
7. Ustanowienia emerytur stażowych dla długoletnich pracowników legitymujących się okresami składkowymi i nieskładkowymi 35 lat w przypadku kobiet oraz 40 lat w przypadku mężczyzn.
8. Uchylenia wygaszającego charakteru emerytur pomostowych, i odejścia od warunku konieczności rozwiązania umowy, aby nabyć prawo do emerytury pomostowej, ażeby pracownicy zatrudnieni po dniu 1 stycznia 1999 r. w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze, nie byli tylko dawcami składek bez prawa do emerytury pomostowej.
9. Wzrostu emerytur i rent oraz zwolnienia ich z podatku dochodowego od osób fizycznych oraz wprowadzenia rozwiązań osłonowych i aktywizujących, do których byliby uprawnieni wszyscy pracownicy objęci transformacją energetyczną.
10. Wzrostu wysokości wynagrodzeń i kwoty wolnej od podatku dochodowego.

Informacje o autorze postów

slawluk

Robię to, czego innym się robić nie chce.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
100 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Next Post

NIE MA STOŁU - JEST ULICA! Manifestacja górniczo-energetyczna i innych pracowników - 09.06.2021 r. w Warszawie

To była potężna demonstracja. Przez centrum Warszawy przeszła manifestacja pracowników sektora energetyczno-górniczego, zrzeszonych w 16 organizacjach związkowych. Protestowali przeciwko łamaniu przez rząd zasad współpracy ze stroną związkową, niezrozumiałym restrukturyzacjom poszczególnych zakładów pracy oraz jawnemu łamaniu praw pracowniczych. Postulaty protestujących są proste. Oczekują od rządu szczegółów na temat planu wydzielenia ze […]