• pt.. lip 19th, 2024

ZZ "PRZERÓBKA"

Przerabiamy zło w dobro! Jako Związek Zawodowy "PRZERÓBKA" jesteśmy organizacją związkową utworzoną przez ludzi dla ludzi. Zajmujemy się sprawami, których nikt się nie podejmuje. Nic o Nas, bez Nas. Nikt z Nas nie wie tyle, ile wiemy razem. Dlatego bądźmy razem, organizujmy się, gdyż osobno jesteśmy słabi, a razem silniesi. Zacznij działać, kiedy inni narzekają. Organizujmy nie zorganizowanych, nie pękajmy kiedy inni się poddają. Dlatego wstąp do nas, i zacznij razem z nami walczyć o to, co powinno być nasze!

MIAŁO BYĆ: „WSZYSTKO CO WY POZAMYKACIE, MY OTWORZYMY”, A TU NAGLE KRUPIŃSKI DO LIKWIDACJI

Byslawluk

sie 19, 2016

W dniu 19 sierpnia 2016 r. wystosowaliśmy do Ministra Energii – Krzysztofa Tchórzewskiego pismo, w którym przypominamy mu, że  jeszcze w maju br. zapewniał w swej odpowiedzi na interpelację nr 2541 dotyczącej dalszej działalności KWK „Krupiński”, że:

„Kopalnia Węgla Kamiennego „Krupiński” pracuje w oparciu o Plan Techniczno  – Ekonomiczny na rok 2016. Zakłada się wydobycie 2 188 300 ton węgla, tj. średnio 8684 t/dobę. Kopalnia planuje również wykonanie 11 200 m wyrobisk przygotowawczych dla zabezpieczenia produkcji w latach następnych. Świadczy to o tym, iż Kopalnia pracuje normalnie i nie wygasza wydobycia.”

Równocześnie informując, że:

Obecny zarząd JSW S.A. nie zamierzał i nie zamierza przekazywać tej kopalni do Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A., a także nie brał i nie bierze pod uwagę jej sprzedaży firmie Silesian Coal Sp. z o.o. ani żadnemu innemu podmiotowi zagranicznemu”.

Dlatego Panie Ministrze, oczekujemy podjęcia decyzji o dalszym funkcjonowaniu kopalni „Krupiński”, gdyż każdy jej rok istnienia jest naszym energetycznym i ludzkim kapitałem.

Oto pełna treść naszego pisma:

Krupiński-2016

Krupiński-2016_01

 

Dodaj komentarz