CZARNA LISTA KOPALŃ DO LIKWIDACJI

slawluk
Odwiedzona strophna: 817
0 0

Informujemy, że jako Związek Zawodowy „PRZERÓBKA” z ogromnym zaskoczeniem i niepokojem przyjmujemy medialne doniesienia, z których ma wynikać, że jest przygotowywana przez rząd „czarna lista 6 kopalń do likwidacji”.

Naszym zdaniem likwidacja 6 kopalń, to bezpowrotna utrata 60 tysięcy miejsc pracy, 15 tys. w górnictwie i 3 wokół niego. Byłyby to rozwiązania bardzo szkodliwe dla Śląska i wszystkich Jego mieszkańców. Całkowicie rozmija się ono z wyborczymi deklaracjami Prawa i Sprawiedliwości, który idąc do wyborów w 2015 roku mówił, nie tylko, że nie będzie likwidował kopalń, ale również zlikwidowane będzie otwierał – przypomina Sławomir Łukasiewicz, przewodniczący ZZ „PRZERÓBKA”, cytując słowa Beaty Szydło:

„Wszystko co wy pozamykacie, my otworzymy!”

– które wypowiedziała w styczniu 2015 r. w Brzeszczach.  

Warto również przypomnieć, że w trakcie obrad niedawnego Trójstronnego Zespołu ds. Bezpieczeństwa Socjalnego Górników w dniu 26 lipca br. rząd nic nie mówił o liście 6 kopalń do likwidacji.

ZZ „PRZERÓBKA” stanowczo sprzeciwia się planom likwidacji kopalń, gdyż już są widoczne 30 % wzrosty cen węgla kamiennego na globalnych rynkach. Przykładowo w portach ARA (Amsterdam–Rotterdam–Antwerpia) szacuje się, że w drugiej połowie 2016 roku średnia cena węgla osiągnie poziom ok. 60 dol. za tonę z szansą wybicia się w górę.

Dziś węgiel w ARA kosztuje ok. 235 zł za tonę, podczas gdy na przełomie grudnia i stycznia było to 185 zł za tonę. Podobna sytuacja jest na rynku najcenniejszego węgla koksującego, którego cena wzrosła do około 100 dol. za tonę, co oznacza około 33-proc. zwyżkę.

W tym kontekście plany likwidacji kopalń są chybione i nieodpowiedzialne. Nie ma i nie będzie naszej zgody na likwidację kolejnych kopalń i zakładów pracy oraz firm z nimi kooperującymi. Górnictwa ma swój potencjał i szansę. Nie wolno go zmarnować!

Oczekujemy od Prawa i Sprawiedliwości dotrzymania swych deklaracji wyborczych.

OTO CO I JAK MÓWIŁ ANDRZEJ DUDA I BEATA SZYDŁO W 2015 ROKU PRZED KWK „BRZESZCZE”

 JEST ODPOWIEDŹ ZE STRONY MINISTRA TOBISZOWSKIEGO OTO ONA:

Nie-czarnej-listy

Dementi

Tutaj dementi źródłowe: 

GP-dementi

Informacje o autorze postów

slawluk

Robię to, czego innym się robić nie chce.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Next Post

MIAŁO BYĆ: "WSZYSTKO CO WY POZAMYKACIE, MY OTWORZYMY", A TU NAGLE KRUPIŃSKI DO LIKWIDACJI

W dniu 19 sierpnia 2016 r. wystosowaliśmy do Ministra Energii – Krzysztofa Tchórzewskiego pismo, w którym przypominamy mu, że  jeszcze w maju br. zapewniał w swej odpowiedzi na interpelację nr 2541 dotyczącej dalszej działalności KWK „Krupiński”, że: „Kopalnia Węgla Kamiennego „Krupiński” pracuje w oparciu o Plan Techniczno  – Ekonomiczny na […]