• wt.. cze 25th, 2024

ZZ "PRZERÓBKA"

Przerabiamy zło w dobro! Jako Związek Zawodowy "PRZERÓBKA" jesteśmy organizacją związkową utworzoną przez ludzi dla ludzi. Zajmujemy się sprawami, których nikt się nie podejmuje. Nic o Nas, bez Nas. Nikt z Nas nie wie tyle, ile wiemy razem. Dlatego bądźmy razem, organizujmy się, gdyż osobno jesteśmy słabi, a razem silniesi. Zacznij działać, kiedy inni narzekają. Organizujmy nie zorganizowanych, nie pękajmy kiedy inni się poddają. Dlatego wstąp do nas, i zacznij razem z nami walczyć o to, co powinno być nasze!

MINISTER ODPOWIADA NA NASZE DEPUTATOWE OŚWIADCZENIE

Byslawluk

lis 26, 2017

OTO JAK MOŻNA SIĘ USTOSUNKOWAĆ BEZ USTOSUNKOWANIA I ODPOWIADAĆ BEZ ODPOWIADANIA ORAZ ZAMIAST INFORMOWAĆ TO DEZINFORMOWAĆ.

ALE ZANIM TO NASTĄPI TO KRÓTKIE PRZYPOMNIENIE TEGO, CO BYŁO:

Po tym jak Sejm przyjął 12.10.2017 r.  ustawę o świadczeniu rekompensacyjnym z tytułu utraty prawa do bezpłatnego węgla, za przyjęciem której głosowało 423 posłów, przeciw był tylko jeden, a 10 posłów wstrzymało się od głosu, to uznaliśmy za konieczne wydać nasze oświadczenie, które dla przypomnienia publikujemy poniżej:

NA NASZE OŚWIADCZENIE, PO PONAD MIESIĘCZNYM OCZEKIWANIU, MINISTER TCHÓRZEWSKI, TAK OTO NAM ODPOWIEDZIAŁ, JAKBY BEZ ODPOWIADANIA MÓWI, ŻE ODPOWIADA.

Otóż po pierwsza – Pan Minister nie odpowiada na nasz stawiany zarzut, że projekt ustawy nie był konsultowany, a tym samym przemilcza ten oczywisty fakt, który podważa konstytucyjność uchwalonej ustawy.

Po drugie – Pan Minister zupełnie nie odnosi się do zagrożenia spełnienia przez ustawę przesłanki selektywności, na które my wskazujemy za wskazaniem Ministra Spraw Zagranicznych, co może doprowadzić do uznania, że rekompensaty są niedozwoloną pomocą publiczną.

Po trzecie – Pan Minister w ogóle nic nie wspomina o obywatelskim projekcie ustawy druk 461, który wciąż leży w sejmie, a samo ministerstwo obiecywało podczas jego pierwsze czytania, że gdy do sejmu wpłynie projekt rządowy, to będzie się procedować nad tymi oboma projektami.

Niestety danego słowa ministerstwo nie dotrzymało, a mogło.

OTO SZTUKA USTOSUNKOWANIA SIĘ BEZ USTOSUNKOWANIA.

TAKA ODPOWIEDŹ PROWOKUJE NAS DO KONTYNUOWANIA TEMATU, I CIĄG DALSZY NIEBAWEM NASTĄPI.

Dodaj komentarz