MINISTER ODPOWIADA NA NASZE UWAGI I WNIOSKI W SPRAWIE REKOMPENSAT

Red
Odwiedzona strophna: 559
0 0

Minister Energii – Grzegorz Tobiszowski, odpowiada na nasze zgłoszone uwagi i wnioski zawarte w piśmie z dnia 30.08.2018 r. do projektu ustawy o świadczeniu rekompensacyjnym z tytułu utraty prawa do bezpłatnego węgla przez osoby niebędące pracownikami przedsiębiorstwa górniczego (numer w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów – UD414), znak: L. dz. : DGA.II.0210.1.2018 z dnia 31 lipca 2018 r.

Przypomnijmy, że wówczas zgłosiliśmy dziewięć uwag i wniosków, które między innymi dotyczyły wciąż wzrastającego poczucia krzywdy i rozgoryczenia blisko 13 tys. osób zatrudnionych w górnictwie węgla kamiennego, którzy z dnia na dzień zostali pozbawieni swych należnych praw nabytych i nabywanych do bezpłatnego węgla poprzez przeforsowanie i uchwalenie oraz wejście w życie ustawy z dnia 12 października 2017 r. o świadczeniu rekompensacyjnym z tytułu utraty prawa do bezpłatnego węgla, a także tego, aby projektowaną ustawą również objęci były osoby, które przebywają na rencie socjalnej. 

Równocześnie zastrzegliśmy, iż nasze uwagi i wnioski traktujemy jako postulaty sprawiedliwości i równości będące ważną przesłankę konstruowania ładu społecznego i środowiska międzynarodowego w taki sposób, aby dawały w możliwie wysokim stopniu równość szans w osiąganiu społecznej pozycji oraz dóbr materialnych, i dlatego oczekujemy ich spełnienia. 

Niestety rzeczony minister nie tylko, nie ma woli wyjść na przeciw oczekiwaniom blisko 13 tysiącom byłych pracowników załóg górniczych, to nawet nie odnosi się w swej odpowiedzi do wszystkich naszych zgłoszonych uwagi i wniosków, jak chociażby tej, aby ustawą zostali objęci także osoby, które przebywają na rencie socjalnej. 

Oto, co i jak odpowiada minister w swej odpowiedzi:  

Informacje o autorze postów

Red

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Next Post

25 LAT ZZ "PRZERÓBKA"

WSZYSCY JESTEŚMY PRZERÓBKARZAMI, KAŻDY Z NAS ZAWSZE COŚ PRZERABIA, STARAJĄC SIĘ O TO, ABY ZŁE OD DOBREGO ODDZIELIĆ, I NA LEPSZE PRZERABIAĆ, A DOBRO WZBOGACAĆ. W gościnnym Teatrze Tańca i Ruchu „Rozbark” w Bytomiu 26 października 2018 r., zebrali się goście i jubilacji Związku Zawodowego „PPRZERÓBKA”. W byłej pięknie udekorowanej […]