Logo JSW SA
Odwiedzona strophna: 55
0 0

 

23 grudnia br. Związek Zawodowy „Przeróbka” w KWK „Knurów – Szczygłowice” ruch Knurów JSW S.A. na prośbę załogi zwrócił się do Kierownictwa Kopalni Zarządu JSW S.A. z informacją o obecnej sytuacji w Zakładzie Przeróbki Mechanicznej Węgla KWK „Knurów – Szczygłowice” JSW S.A.
– Ograniczenie remontów, inwestycji i zakupów doprowadziło do poważnej dekapitalizacji stanu urządzeń i instalacji na Zakładzie Przeróbki Mechanicznej Węgla (ZPMW) – informuje Adam Jeliński , przewodniczący związku.
W piśmie również czytamy:
– Duże wydobycie wymaga obecnie od ZPMW ciągłego ruchu, co nie pozwala na bieżące przeglądy i naprawy urządzeń ciągów technologicznych. Praca ZPMW w tym stanie technicznym powoduje częste awaryjne zatrzymania przerobu wydobytego urobku i praca ludzi w stale pogarszających się warunkach przy ciągłej presji na przerób zakładu.
– Podłość opisanego stanu rzeczy powoduje, że bardzo trudno jest utrzymać ruch ZPMW w soboty i niedziele ze względu na brak pracowników chętnych do pracy w weekendy. W ostatnich miesiącach były organizowane liczne spotkania z dyrekcja kopalni, na których jako przedstawiciele załogi ZPMW informowaliśmy o wszystkich tych powyższych przyczynach tej trudnej sytuacji ruchowej ZPMW, do których zaliczamy również rażące dysproporcje płacowe pomiędzy pracownikami ZPMW, a pracownikami zatrudnionymi pod ziemią – alarmuje przewodniczący.
Również zwraca uwagę i ostrzega, że:

– Przy czym to pracownicy ZPMW uciekając ze zwałów węgla, przyczyniając się do tego, że sprzedaż węgla jest znacznie wyższa od wielkości bieżącego wydobycia. Tak dalej być nie może, i dlatego zapowiadamy, że jeżeli sytuacja w ZPMW nie ulegnie poprawie, to będziemy zmuszeni do wejścia w spór zbiorowy z Zarządem JSW S.A. w przedmiocie żądania poprawy warunków pracy i płacy pracowników ZPMW. Oczekujemy zatem pozytywnego ustosunkowania Zarządu JSW S.A. do zgłoszonych przez nas problemów.

 

RED.

Informacje o autorze postów

slawluk

Robię to, czego innym się robić nie chce.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

By slawluk

Robię to, czego innym się robić nie chce.

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz