Odwiedzona strophna: 682
0 0

Posiedzenie sejmowej komisji do spraw Energii i Skarbu Państwa odbyło się 27 lutego 2018 r. o godz. 18.00. Posiedzenie zwołane zostało w trybie specjalnym na podstawie art. 152 ust. 2 regulaminu Sejmu. Porządek obrad obejmował przedstawienie przez Ministra Energii informacji:

1. W sprawie realizacji ustawy z dnia 12 października 2017 r. o świadczeniu rekompensacyjnym z tytułu utraty prawa do bezpłatnego węgla.

2. W sprawie działań, jakie podjęło lub zamierza podjąć Ministerstwo Energii, aby zrekompensować straty finansowe poniesione przez grupę prawie 12 tysięcy emerytów i rencistów górniczych przechodzących na emeryturę lub rentę w latach 2015 – 2017, którzy nie zostali objęci tą ustawą a otrzymywali bezpłatny węgiel w naturze lub w ekwiwalencie, na podstawie układów zbiorowych pracy i związanych z nimi porozumień i utracili to uprawnienie wskutek wypowiedzenia w tym zakresie układów zbiorowych pracy oraz porozumień.

3. W sprawie działań jakie podjęło lub zamierza podjąć Ministerstwo Energii, aby wypłacić wdowom, wdowcom i sierotom po zmarłych pracownikach przedsiębiorstw górniczych, rekompensatę za utracony deputat węglowy.

4. Ilu emerytów i rencistów górniczych, którzy do czasu wejścia w życie ustawy z dnia 12 października 2017 r. o świadczeniu rekompensacyjnym z tytułu utraty prawa do bezpłatnego węgla otrzymywali bezpłatny deputat węglowy, zostało pozbawionych deputatu węglowego przez zarządy spółek węglowych?.

Z uwagi na fakt, że posiedzenie zwołane zostało w trybie specjalnym na wniosek posłów opozycji, a ostatnie spotkanie komisji w tym trybie charakteryzowało się sporą żywiołością i zakończyło się dość niespodziewanie, to przewodniczący komisji zaapelował o powstrzymanie swych emocji.

Opozycja chciała też dowiedzieć się, ile pieniędzy wydano na informowanie społeczeństwa, ile wniosków o rekompensatę odrzucono i ilu emerytów było uprawnionych do deputatu w momencie wejścia ustawy w życie dnia 12 października 2017 r.

Kto pytał i co mówił, a kto odpowiadał warto zobaczyć i posłuchać.

Informacje o autorze postów

slawluk

Robię to, czego innym się robić nie chce.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

By slawluk

Robię to, czego innym się robić nie chce.

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz