• niedz.. kwi 14th, 2024

ZZ "PRZERÓBKA"

Przerabiamy zło w dobro! Jako Związek Zawodowy "PRZERÓBKA" jesteśmy organizacją związkową utworzoną przez ludzi dla ludzi. Zajmujemy się sprawami, których nikt się nie podejmuje. Nic o Nas, bez Nas. Nikt z Nas nie wie tyle, ile wiemy razem. Dlatego bądźmy razem, organizujmy się, gdyż osobno jesteśmy słabi, a razem silniesi. Zacznij działać, kiedy inni narzekają. Organizujmy nie zorganizowanych, nie pękajmy kiedy inni się poddają. Dlatego wstąp do nas, i zacznij razem z nami walczyć o to, co powinno być nasze!

TRÓJSTRONNY ZESPÓŁ DS. GÓRNICTWA BĘDZIE OBRADOWAĆ W KATOWICACH 5 MARCA BR.

Byslawluk

lut 28, 2018

Mamy zaproszenie na posiedzenie Zespołu Trójstronnego ds. Bezpieczeństwa Socjalnego Górników, które odbędzie się w dniu 5 marca 2018 r. o godz. 10.00 w siedzibie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. W jego trakcie mają być omawiane następujące tematy:

Wśród nich jest punkt 7, o który  postulowaliśmy, a który zakłada informację Ministra Energii na temat realizacji Programu dla sektora górnictwa węgla kamiennego w Polsce. Program zawiera 10 celów szczegółowych wraz z precyzyjnie określonymi działaniami służącymi ich realizacji. Określa zarówno kierunki rozwoju jak i politykę rządu wobec sektora górnictwa węgla kamiennego w Polsce.

Dokument składa się z dwóch części. Pierwsza, to część diagnostyczna i analityczna. Druga, to część wykonawcza zawierającą cele szczegółowe i opisująca działania w ramach realizacji Programu. Posiada 9 rozdziałów, których rozdział 8 obejmuje opracowanie nowej ustawy o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego.

Ma ona obejmować przepisy prawa umożliwiające między innymi realizację 16 kluczowych zagadnień, w tym uregulowanie problemowej kwestii węgla emeryckiego dla obecnych emerytów i przyszłych emerytów, jako zadania nr 14. Temat ten, jak i inne z pewnością będzie omawiany na Zespole, a z jakim skutkiem to się okaże już 5 marca br.

Dodaj komentarz