Odwiedzona strophna: 840
0 0

Mamy zaproszenie na posiedzenie Zespołu Trójstronnego ds. Bezpieczeństwa Socjalnego Górników, które odbędzie się w dniu 5 marca 2018 r. o godz. 10.00 w siedzibie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. W jego trakcie mają być omawiane następujące tematy:

Wśród nich jest punkt 7, o który  postulowaliśmy, a który zakłada informację Ministra Energii na temat realizacji Programu dla sektora górnictwa węgla kamiennego w Polsce. Program zawiera 10 celów szczegółowych wraz z precyzyjnie określonymi działaniami służącymi ich realizacji. Określa zarówno kierunki rozwoju jak i politykę rządu wobec sektora górnictwa węgla kamiennego w Polsce.

Dokument składa się z dwóch części. Pierwsza, to część diagnostyczna i analityczna. Druga, to część wykonawcza zawierającą cele szczegółowe i opisująca działania w ramach realizacji Programu. Posiada 9 rozdziałów, których rozdział 8 obejmuje opracowanie nowej ustawy o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego.

Ma ona obejmować przepisy prawa umożliwiające między innymi realizację 16 kluczowych zagadnień, w tym uregulowanie problemowej kwestii węgla emeryckiego dla obecnych emerytów i przyszłych emerytów, jako zadania nr 14. Temat ten, jak i inne z pewnością będzie omawiany na Zespole, a z jakim skutkiem to się okaże już 5 marca br.

Informacje o autorze postów

slawluk

Robię to, czego innym się robić nie chce.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

By slawluk

Robię to, czego innym się robić nie chce.

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz