• pt.. lip 19th, 2024

ZZ "PRZERÓBKA"

Przerabiamy zło w dobro! Jako Związek Zawodowy "PRZERÓBKA" jesteśmy organizacją związkową utworzoną przez ludzi dla ludzi. Zajmujemy się sprawami, których nikt się nie podejmuje. Nic o Nas, bez Nas. Nikt z Nas nie wie tyle, ile wiemy razem. Dlatego bądźmy razem, organizujmy się, gdyż osobno jesteśmy słabi, a razem silniesi. Zacznij działać, kiedy inni narzekają. Organizujmy nie zorganizowanych, nie pękajmy kiedy inni się poddają. Dlatego wstąp do nas, i zacznij razem z nami walczyć o to, co powinno być nasze!

OBYWATELSKI PROJEKT EMERYTALNY 35/40 OPZZ Z SUKCESEM PRZECHODZI DO DALSZYCH PRAC.

Byslawluk

lip 12, 2015

SZANSA NA EMERYTURĘ ZE WZGLĘDU NA STAŻ PRACY I OKRESY SKŁADKOWE POZYTYWNIE ROŚNIE!

W dniu 10 lipca 2015 r. podczas głosowania w Sejmie, posłowie opowiedzieli się za skierowaniem do dalszych prac w Komisji Sejmowej obywatelskiego projektu nowelizacji ustawy o emeryturach i rentach z FUS, zakładającego możliwość przejścia na emeryturę po osiągnięciu okresów składkowych w wymiarze 35 lat dla kobiet i 40 lat dla mężczyzn, bez względu na wiek osoby uprawnionej.

Przypominamy, że projekt, pod którym OPZZ zebrało ponad 700 tysięcy podpisów przeleżał w Sejmowej zamrażalce ponad 5 i pól roku. Tym samym w Komisji Sejmowej spotkają się trzy projekty w tej sprawie: projekt obywatelski ( OPZZ ) i SLD zakładający możliwość przejścia na emeryturę po osiągnięciu okresów składkowych w wymiarze 35 lat dla kobiet i 40 lat dla mężczyzn, bez względu na wiek osoby uprawnionej oraz projekt PSL zakładający możliwość przejścia na emeryturę po osiągnięciu okresów składkowych w wymiarze 40 lat dla kobiet i mężczyzn, bez względu na wiek osoby uprawnionej.
W dyskusji zabrała głos Wiesława Taranowska, wiceprzewodnicząca OPZZ.

Taranowska-sejm-OPZZ_35-40 Stenogram-Sejm-OPZZ-10-07-2015 Głosowanie-Obywatela_OPZZ-2015

Dodaj komentarz