OBYWATELSKI PROJEKT EMERYTALNY 35/40 OPZZ Z SUKCESEM PRZECHODZI DO DALSZYCH PRAC.

slawluk
Odwiedzona strophna: 930
0 0

SZANSA NA EMERYTURĘ ZE WZGLĘDU NA STAŻ PRACY I OKRESY SKŁADKOWE POZYTYWNIE ROŚNIE!

W dniu 10 lipca 2015 r. podczas głosowania w Sejmie, posłowie opowiedzieli się za skierowaniem do dalszych prac w Komisji Sejmowej obywatelskiego projektu nowelizacji ustawy o emeryturach i rentach z FUS, zakładającego możliwość przejścia na emeryturę po osiągnięciu okresów składkowych w wymiarze 35 lat dla kobiet i 40 lat dla mężczyzn, bez względu na wiek osoby uprawnionej.

Przypominamy, że projekt, pod którym OPZZ zebrało ponad 700 tysięcy podpisów przeleżał w Sejmowej zamrażalce ponad 5 i pól roku. Tym samym w Komisji Sejmowej spotkają się trzy projekty w tej sprawie: projekt obywatelski ( OPZZ ) i SLD zakładający możliwość przejścia na emeryturę po osiągnięciu okresów składkowych w wymiarze 35 lat dla kobiet i 40 lat dla mężczyzn, bez względu na wiek osoby uprawnionej oraz projekt PSL zakładający możliwość przejścia na emeryturę po osiągnięciu okresów składkowych w wymiarze 40 lat dla kobiet i mężczyzn, bez względu na wiek osoby uprawnionej.
W dyskusji zabrała głos Wiesława Taranowska, wiceprzewodnicząca OPZZ.

Taranowska-sejm-OPZZ_35-40 Stenogram-Sejm-OPZZ-10-07-2015 Głosowanie-Obywatela_OPZZ-2015

Informacje o autorze postów

slawluk

Robię to, czego innym się robić nie chce.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Next Post

CO I KTO POWIEDZIAŁ O HOLDINGU WĘGLOWYM I JASTRZĘBSKIEJ SPÓŁCE?

Oto co powiedział w trakcie posiedzenia Sejmowej Komisji Skarbu Państwa w dniu 8 lipca 2015 r. Prezes Katowickiego Holdingu Węglowego S.A. – Zygmunt  Łukaszczyk, a także prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. – Edward Szlęk. Kliknij i posłuchaj – KHW – nagranie mp3 Kliknij i posłuchaj – JSW – nagranie mp3