• wt.. cze 25th, 2024

ZZ "PRZERÓBKA"

Przerabiamy zło w dobro! Jako Związek Zawodowy "PRZERÓBKA" jesteśmy organizacją związkową utworzoną przez ludzi dla ludzi. Zajmujemy się sprawami, których nikt się nie podejmuje. Nic o Nas, bez Nas. Nikt z Nas nie wie tyle, ile wiemy razem. Dlatego bądźmy razem, organizujmy się, gdyż osobno jesteśmy słabi, a razem silniesi. Zacznij działać, kiedy inni narzekają. Organizujmy nie zorganizowanych, nie pękajmy kiedy inni się poddają. Dlatego wstąp do nas, i zacznij razem z nami walczyć o to, co powinno być nasze!

OPINIA DO 13-STKI Z NOWEJ PIĄTKI PIS

ByRed

mar 25, 2019

Oto nasza opinią do rządowego projektu ustawy o jednorazowym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów w 2019 r. o numerze w wykazie prac RM: UD 489 z datą rozpoczęcia i zakończenia konsultacji: 7.03.2019 r. – 28.03.2019 r.

W naszej ocenie opiniowany projekt ustawy o jednorazowym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów w 2019 r., zwany również 13-stą emeryturą, nie osiągnie zakładanego w nim celu zmniejszenia różnic majątkowych w społeczeństwie. Zaś jego okoliczności  zarekomendowania przez Premier Beatę Szydło w trakcie Konwencji Partii Prawo i Sprawiedliwość w dniu 23 lutego 2019 r. nadają mu cech kupowania przychylności partyjnej, która zatruwa politykę i zagraża demokracji, a także czyni z Prezesa PiS „Mikołaja” rozdającego prezenty, gdyż zdaniem Pani Premier, które padło w trakcie tej konwencji wyborczej, jednorazowe świadczenie pieniężne, to: „Prezent od Jarosława Kaczyńskiego dla wszystkich emerytów”.

Tutaj całość opinii:

Red

Dodaj komentarz