OPINIA DO 13-STKI Z NOWEJ PIĄTKI PIS

Red
Odwiedzona strophna: 894
0 0

Oto nasza opinią do rządowego projektu ustawy o jednorazowym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów w 2019 r. o numerze w wykazie prac RM: UD 489 z datą rozpoczęcia i zakończenia konsultacji: 7.03.2019 r. – 28.03.2019 r.

W naszej ocenie opiniowany projekt ustawy o jednorazowym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów w 2019 r., zwany również 13-stą emeryturą, nie osiągnie zakładanego w nim celu zmniejszenia różnic majątkowych w społeczeństwie. Zaś jego okoliczności  zarekomendowania przez Premier Beatę Szydło w trakcie Konwencji Partii Prawo i Sprawiedliwość w dniu 23 lutego 2019 r. nadają mu cech kupowania przychylności partyjnej, która zatruwa politykę i zagraża demokracji, a także czyni z Prezesa PiS „Mikołaja” rozdającego prezenty, gdyż zdaniem Pani Premier, które padło w trakcie tej konwencji wyborczej, jednorazowe świadczenie pieniężne, to: „Prezent od Jarosława Kaczyńskiego dla wszystkich emerytów”.

Tutaj całość opinii:

Red

Informacje o autorze postów

Red

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Next Post

MAMY KOLEJNĄ ODPOWIEDŹ OD MINISTERSTWA RODZINY, PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ

Mamy kolejną odpowiedź od ministerstwa rodziny, pracy i polityki społecznej w temacie emerytalnym, do której zgodnie z naszym pismem zostało dołączone wreszcie stanowisko CIOP. W swej odpowiedzi ministerstwo przyznaje, ku naszemu zadowoleniu, że nie wycofuje zdania wyrażonego w odpowiedzi na interpelację nr 3938, z której wynika: „Z uwagi na fakt, […]