• niedz.. kwi 14th, 2024

ZZ "PRZERÓBKA"

Przerabiamy zło w dobro! Jako Związek Zawodowy "PRZERÓBKA" jesteśmy organizacją związkową utworzoną przez ludzi dla ludzi. Zajmujemy się sprawami, których nikt się nie podejmuje. Nic o Nas, bez Nas. Nikt z Nas nie wie tyle, ile wiemy razem. Dlatego bądźmy razem, organizujmy się, gdyż osobno jesteśmy słabi, a razem silniesi. Zacznij działać, kiedy inni narzekają. Organizujmy nie zorganizowanych, nie pękajmy kiedy inni się poddają. Dlatego wstąp do nas, i zacznij razem z nami walczyć o to, co powinno być nasze!

OPINIA DO KONTROWERSYJNEGO „ROZPORZĄDZENIA MINISTRA KLIMATU I ŚRODOWISKA W SPRAWIE WYMAGAŃ JAKOŚCIOWYCH DLA PALIW STAŁYCH”

Byslawluk

paź 19, 2021

Wszystkie związki zawodowe miały czas 21 dni, licząc od 28 września br. na przedstawienie swej opinii do kontrowersyjnego projektu „Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska w sprawie wymagań jakościowych dla paliw stałych”. Oto opinia ZZ „PRZERÓBKA”, w której między innymi czytamy:

 

Reasumując, projekt rozporządzenia opiniujemy negatywnie i jesteśmy w pełni przekonani, że największe koszty zaostrzenia wymagań jakościowych dla paliw stałych w nim proponowanych będą po stronie przeróbki tych paliw. O czym pisze się wprost w OSR, szacując optymistycznie, że w koszcie wydobycia każdej tony węgla będą one stanowić ok. 5%. Co daje przy założeniu kosztu wydobycia jednej tony węgla w wysokości – 360,70 zł, kolejny ukryty podatek nałożony na węgiel, bodajże już 35, w wysokości ok. 18 zł za tonę. Na co nie ma i nie będzie z naszej strony zgody, aby oprócz wypłukiwania z powietrza złota, gdyż tak nazywamy opłaty za emisję CO2, dowalać górnictwu kolejny podatek w wysokości 5% do każdej wydobytej tony węgla, którego celem jest podobnie, jak podatek za CO2, dobicie Polskiego górnictwa, które w brew obiegowym opinią jest branżą przyszłości, o czym dobitnie świadczy obecna sytuacja na rynkach światowych cen węgla oraz nasilający się kryzys energetyczny.

Cała opinia tutaj: 

 

Red. 

Dodaj komentarz