OPINIA DO KONTROWERSYJNEGO „ROZPORZĄDZENIA MINISTRA KLIMATU I ŚRODOWISKA W SPRAWIE WYMAGAŃ JAKOŚCIOWYCH DLA PALIW STAŁYCH”

slawluk
Odwiedzona strophna: 79
1 0
Wszystkie związki zawodowe miały czas 21 dni, licząc od 28 września br. na przedstawienie swej opinii do kontrowersyjnego projektu „Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska w sprawie wymagań jakościowych dla paliw stałych”. Oto opinia ZZ „PRZERÓBKA”, w której między innymi czytamy:

Reasumując, projekt rozporządzenia opiniujemy negatywnie i jesteśmy w pełni przekonani, że największe koszty zaostrzenia wymagań jakościowych dla paliw stałych w nim proponowanych będą po stronie przeróbki tych paliw. O czym pisze się wprost w OSR, szacując optymistycznie, że w koszcie wydobycia każdej tony węgla będą one stanowić ok. 5%. Co daje przy założeniu kosztu wydobycia jednej tony węgla w wysokości – 360,70 zł, kolejny ukryty podatek nałożony na węgiel, bodajże już 35, w wysokości ok. 18 zł za tonę. Na co nie ma i nie będzie z naszej strony zgody, aby oprócz wypłukiwania z powietrza złota, gdyż tak nazywamy opłaty za emisję CO2, dowalać górnictwu kolejny podatek w wysokości 5% do każdej wydobytej tony węgla, którego celem jest podobnie, jak podatek za CO2, dobicie Polskiego górnictwa, które w brew obiegowym opinią jest branżą przyszłości, o czym dobitnie świadczy obecna sytuacja na rynkach światowych cen węgla oraz nasilający się kryzys energetyczny.

Cała opinia poniżej: 

Informacje o autorze postów

slawluk

Robię to, czego innym się robić nie chce.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Next Post

WIEDZĄ SIĘ TRZEBA DZIELIĆ I UPUBLICZNIAĆ‼

Jako ZZ „Przeróbka” wyznajemy zasadę, że wiedzą się trzeba dzielić, gdyż dzieląc się nią poddaje się tę wiedzę publicznej weryfikacji. Dlatego publikujemy nasz materiał szkoleniowy przedstawiając, co wiemy, aby dowiedzieć się tego, czego nie wiemy, licząc na uzupełnienie tej wiedzy, wiedzą innych. Był on szeroko omawiany w trakcie szkolenia, jako […]